06.06.2006

Wystartował 12. ORLEN Polish Open

Dziś rozpoczęły się w Płocku Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach ORLEN Polish Open. W turnieju wezmą udział zawodnicy notowani w pierwszej dziesiątce światowych rankingów. W tym roku pula nagród wynosi 11.000 USD. Zawody zakończą się 10 czerwca.

Już po raz dwunasty Koncern zaangażował się w przedsięwzięcie, w którym zmierzą się ze sobą zawodnicy należący do światowej czołówki tenisa osób niepełnosprawnych, między innymi z USA, Meksyku, Nowej Zelandii, Australii, Japonii, Szwecji, Belgii, Kanady, Indii czy Włoch. Łącznie w Turnieju weźmie udział 53 zawodników z 15 krajów. Na kortach płockiej „Wisły” pojawią się „rakiety” z pierwszej dziesiątki światowych rankingów – Agnieszka Bartczak (10.), Martin Legner (5.), Tadeusz Kruszelnicki ( 9.)

Ideą Mistrzostw jest promowanie wartości takich jak, hart ducha, siła, a także zdrowa, przyjacielska rywalizacja - ważnych i cenionych nie tylko w sporcie, ale również w biznesie i życiu codziennym. Potwierdzeniem pozytywnego oddziaływania tej imprezy jest udział ponad stu wolontariuszy w organizacji zawodów i bieżącej pomocy zawodnikom.

Udział PKN ORLEN w przedsięwzięciu jest odzwierciedleniem wyznawanych przez Firmę wartości. Działając zgodnie z zasadami odpowiedzialnego biznesu, Koncern traktuje wsparcie organizacyjne ORLEN Polish Open jako udział w ważnej inicjatywnie lokalnej o charakterze prospołecznym.

Więcej informacji na www.orlenpolishopen.pl