22.12.2006

ORLEN Team wspiera WOŚP

W kolejnej, piętnastej już, edycji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Dlatego reprezentujący barwy PKN ORLEN zawodnicy grupy sportowej ORLEN Team wraz z Fundacją „Kierowca Bezpieczny” wystawili na aukcję WOŚP na portalu Allegro.pl należące do nich pamiątkowe przedmioty. Cały dochód z tej aukcji przekazany będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

4 stycznia 2007 odbędzie się XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Po raz drugi dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy”.

PKN ORLEN, który w ramach projektu „Orlen. Bezpieczne Drogi” podejmuje działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, postanowił za sprawą swoich zawodników dołożyć kolejną cegiełkę do pozyskania środków podczas XV Finału.

Przedmioty wystawione na aukcji należały do zawodników Orlen Team’u wielokrotnie biorących udział w legendarnym rajdzie Dakar.
Są to m.in.:

  • owiewka motocykla Jacka Czachora z rajdu Dakar 2000
  • kurtka motocyklowa Marka Dąbrowskiego
  • kask Jean-Marka Fortina, w którym startował w wielu rajdach WRC
  • rękawica Krzysztofa Hołowczyca z rajdu Dakar 2005
  • czapka ORLEN Team z autografem Krzysztofa Hołowczyca
  • koszulki Jacka Czachora, Marka Dąbrowskiego i Krzysztofa Hołowczyca
  • koszulka ORLEN TEAM-u z autografami Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora

Rajd Dakar to z pewnością jedna z najbardziej wymagających i niebezpiecznych imprez w sportach motorowych. Zawodnicy specjalnie przygotowanymi samochodami i motocyklami przemierzają tysiące kilometrów odcinków specjalnych wiodących po afrykańskich bezdrożach i piaszczystych wydmach. Wystawione na aukcję przedmioty były ”świadkami” ich zmagań w tym najtrudniejszym rajdzie świata.

Owiewka z motoru Jacka Czachora pochodzi z pierwszego rajdu Dakar, który ukończył polski motocyklista. Posiada ona numer startowy 191 oraz wizerunek Beduina – symbol Rajdu Dakar. Dla Jacka ma ona znaczenie sentymentalne.

- Wszystkie elementy wyposażenia rajdowego, które przebrnęły ze mną tę morderczą próbę zawsze będą mi przypominały trud walki człowieka na jednośladzie z przyrodą. Dla mnie są to symbole rywalizacji i osiągania tego, co wydaje się pozostawać poza naszymi możliwościami - mówi Jacek Czachor.

Oprócz tych oryginalnych przedmiotów, na aukcji wystawiona jest nowa koszulka z limitowanej serii w barwach Orlen Team. Dla zwycięzcy licytacji na koszulce swoje autografy i dedykację złożą członkowie zespołu rajdowego ORLEN Team’u Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Ci dwaj zawodnicy wpisują się w czołówkę uczestników Rajdu Dakar i od kilku lat z rzędu dojeżdżają do mety na wysokich pozycjach. Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez swojego belgijskiego pilota Jean-Marka Fortina, choć wystartuje w Dakarze dopiero po raz trzeci będzie starał się walczyć o miejsce w pierwszej dwudziestce.

- Dakar to niezwykła przygoda, której nie da się z niczym porównać. Tam trzeba najpierw pokonać wszystkie swoje słabości, żeby myśleć o walce z konkurentami. Po tym piekielnie trudnym rajdzie obiecuję sobie, że już nigdy więcej w nim nie wystartuję, ale już po kilku tygodniach, spoglądając na swoje rajdowe akcesoria, zaczynam za nim tęsknić - powiedział popularny Hołek.

„ORLEN. Bezpieczne drogi” to długofalowy program na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Organizowany jest przez PKN ORLEN S.A. wraz z Fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”. W ramach programu wspieramy różne akcje służące poprawie bezpieczeństwa. Dlatego włączyliśmy się również w finał WOŚP, podczas którego zostaną zebrane pieniądze na ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach. Więcej informacji na temat programu na www.orlenbezpiecznedrogi.pl