10.11.2006

8 miejsce w Rajdzie Dubaju

Podczas ostatniego etapu rajdu Desert Challenge Motocyklista ORLEN TEAMU, Jacek Czachor zajął 8 miejsce. Na dwóch odcinkach specjalnych (trasa z Moreeb do Dubaju) Polak zameldował się odpowiednio z 2 i 12 czasem.

Moim celem podczas tegorocznej edycji Desert Challenge był oczywiście owocny trening przed Dakarem, przejechanie jak największej ilości kilometrów oraz sprawdzenie swojego przygotowania w porównaniu do najlepszych motocyklistów. Odniosłem wrażenie, że jestem w stanie ścigać się z najlepszymi. Praktycznie podczas wszystkich odcinków walczyliśmy ze sobą zaledwie na minuty, a dzisiaj udało mi się wyprzedzić prawie wszystkich i zająć drugą pozycję. Gdyby nie wczorajsza awaria silnika na pewno zająłbym wysokie miejsce w pierwszej dziesiątce - mówi Jacek Czachor - Chciałem serdecznie podziękować moim mechanikom Holgerowi i Zbyszkowi, którzy całą wczorajszą noc przygotowywali mój motocykl po awarii. Dzięki nim udało mi się dzisiaj wystartować i zająć dobrą pozycję.

W klasyfikacji generalnej zawodów wygrał Hiszpan Marc Coma przed Francuzem Cyrilem Despres i swoim rodakiem i kolegą z teamu KTM Repsol Jordim Viladoms.

Kilka dni po powrocie z Dubaju Jacek Czachor z Markiem Dąbrowskim udają się do Tunezji na ciężkie treningi. Podczas 3 tygodniowego pobytu będą mieszkać w samym sercu tunezyjskiej pustyni, gdzie od świtu do nocy będą jeździć na motocyklach. Czeka ich naprawdę trudny okres przygotowań, ale Rajd Dakar w którym wezmą udział, to najdłuższa i najtrudniejsza impreza na świecie. Na starcie w Lizbonie 6 stycznia muszą być w jak najlepszej dyspozycji.