03.11.2006

ORLEN TEAM znowu walczy w Rajdzie Dakar

Zespół PKN ORLEN już po raz ósmy wystartuje w słynnym Rajdzie Dakar. W pustynnym klasyku ORLEN Team będzie reprezentowany przez motocyklistów Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego oraz załogę samochodu: Krzysztofa Hołowczyca i jego belgijskiego pilota – Jean-Marka Fortin’a.

Chociaż do rozpoczęcia Dakaru pozostały jeszcze ponad dwa miesiące to zawodnicy ORLEN Team przygotowują się intensywnie do tego najważniejszego dla nich rajdu w sezonie. Jacek Czachor już w najbliższą niedzielę wystartuje w Pustynnym Challengu Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Rajd Dubaju). Marek Dąbrowski, który po kontuzji obrał inny cykl przygotowań będzie w tym czasie trenował na piaszczystych trasach, których nie brakuje w Dubaju.

Krzysztof Hołowczyc właśnie powrócił z RPA, gdzie przeprowadził pierwsze testy nowego Nissana Navara, egzemplarza, którym wystartuje w swoim trzecim Dakarze. Miejsce testów nie było przypadkowe, ponieważ to właśnie w Rosslyn pod Pretorią znajduje się wielka fabryka japońskiej firmy, w której powstają między innymi terenowe pick-upy. W miejscowym dziale sportu budowane są z kolei terenowe rajdówki, z których korzystał między innymi fabryczny team Nissana.

29 edycja Dakaru, który rozpoczyna się 6 stycznia 2007 roku zapowiada się pod wieloma względami rekordowo. Już 14 czerwca 2006 roku, blisko siedem miesięcy przed startem organizatorzy musieli zakończyć przyjmowanie zgłoszeń, bowiem ich ilość znacznie przekroczyła zaplanowane wcześniej limity. Zgłosiło się 330 motocyklistów, 240 załóg samochodów i ponad 100 ciężarówek. Organizatorzy ustalili natomiast, że do rajdu dopuszczonych zostanie 240 motocyklistów, 185 samochodów oraz 80 ciężarówek. W tym doborowym gronie znajdą się reprezentanci ORLEN Team.

Trasa Dakaru 2007 prowadzi z Lizbony w Portugalii, przez Hiszpanię, Maroko, Mauretanię, Mali, a kończy swój bieg w stolicy Senegalu. O szczegółach organizatorzy poinformują 16 listopada br. podczas konferencji prasowej w Paryżu.

Dalsze informacje i zdjęcia „copyright free” w rozdzielczości prasowej na stronach:
www.orlenteam.pl i www.holek.pl