02.03.2006

PKN ORLEN „Firmą dla Inżyniera 2005”

PKN ORLEN laureatem w zorganizowanej przez Bank Danych o Inżynierach V edycji rankingu „Firma dla Inżyniera 2005”. Przez cały ubiegły rok ponad 5 tys. inżynierów oceniało 2300 firm. Wskazali oni Koncern jako jednego z najatrakcyjniejszych pracodawców dla kadry inżynierskiej na polskim rynku.

Wyniki rankingu „Firma dla Inżyniera” ogłoszono 28 lutego 2006 roku podczas uroczystej gali w warszawskim Domu Technika. PKN ORLEN znalazł się wśród 10 najwyżej sklasyfikowanych firm w tej edycji rankingu. Biorącym udział w głosowaniu inżynierom zajmującym oraz ubiegającym się o stanowiska techniczne lub informatyczne wyższego i średniego szczebla zadano pytanie o najatrakcyjniejszego pracodawcę. Wśród ankietowanych znalazły się zarówno osoby, kończące studia, jak i doświadczeni specjaliści, którzy mogli oddać maksymalnie trzy głosy. W sumie oddano 15607 głosów na 2342 firmy. Patronat nad rankingiem objęła w tym roku Redakcja Przeglądu Technicznego, który obchodzi właśnie 140 – lecie powstania wraz z Naczelną Organizacją Techniczną.

Bank Danych o Inżynierach powstał w 1992 roku i jest obecnie jedną z najstarszych firm doradztwa personalnego w Polsce. Oferuje pełny zakres usług doradczych w zakresie rekrutacji i selekcji, wartościowania stanowisk pracy, analizy rynku pracy, raportów płacowych, outplacementu serwisu ogłoszeń pracy. Jego działalność doceniło już ponad 70 tys. inżynierów, którzy zdecydowali się na budowanie swoich karier zawodowych w ścisłej współpracy z Bankiem Danych o Inżynierach.