05.10.2005

Eksperyment Życie w TVP2!

Od 6 października b.r. na antenie TVP 2 rozpocznie się emisja filmów p.t. "Eksperyment Życie", z udziałem Krzysztofa Hołowczyca, zrealizowanych w ramach projektu ,,Orlen. Bezpieczne drogi". Program będzie gościł w ramówce TVP 2 w każdy piątek o godzinie ok. 17:52, aż do 22 grudnia b.r.

Dwuminutowe etiudy telewizyjne, zrealizowane pod wspólnym tytułem ,,Eksperyment Życie", przedstawiają zagrożenia wynikające z lekceważenia zasad bezpiecznej jazdy. Cykl filmów stanowi wizualny element zainicjowanego w lipcu 2006 roku programu "ORLEN. Bezpieczne drogi", którego celem jest propagowanie bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim osiągnięcie jego realnej poprawy. Seria edukacyjnych filmów zastępuje spoty reklamowe, zwyczajowo towarzyszące projektom z obszaru poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W roli głównej "Eksperymentu Życie" występuje Krzysztof Hołowczyc, znakomity kierowca rajdowy, który za kierownicą Renault Megane, udowadnia jak nadmierna prędkość zwiększa ryzyko wypadku. Filmy pokazują, że każdy, nawet najbardziej doświadczony kierowca jest bez szans na uniknięcie wypadku, gdy nie stosuje się do zasad ruchu drogowego. Każdy z programów obrazuje inny rodzaj zagrożenia czekającego na kierowców poruszających się z nadmierna prędkością. Hasło towarzyszące każdemu z filmów "Życie masz tylko jedno. Pamiętaj o tym naciskając gaz" jest przestrogą dla tych wszystkich, którym wydaje się, że są w stanie zapanować nad nadmierną prędkością.

Głównym elementem programu "ORLEN. Bezpieczne drogi" jest ogólnopolski konkurs na najlepszą lokalną inicjatywę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Jest on adresowany zarówno do organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, automobilklubów), jak i do szkół, uczelni, firm, jednostek samorządowych i osób fizycznych, a więc potencjalnie do wszystkich, którzy mogą społecznie działać na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Najciekawsze inicjatywy wybierze i nagrodzi, złożona z organizatorów i ekspertów w dziedzinie BRD, Kapituła Konkursu (warto napisać, kto do niej należy, to zawsze uwiarygodnia tego typu inicjatywy). Łączna pula nagród ufundowanych przez PKN ORLEN wynosi 500.000 zł.

Programowi poświęcony jest specjalny serwis przy witrynie www.orlen.pl, gdzie można nie tylko uzyskać wszelkie informacje o projekcie, ale też zgłosić swoją inicjatywę, założyć jej własną internetową stronę, a następnie samemu ją aktualizować w oparciu o proste w obsłudze oprogramowanie. Na stronie www.orlen.pl można też uzyskać pożyteczne informacje, jak właściwie zorganizować akcję społeczną, by była ona efektywna i zauważona.

Program realizowany jest przy pomocy i współpracy Partnerów instytucjonalnych i medialnych: Europejskiej Karty BRD, Fundacji ORLEN Dar Serca, TVP2, PR Jedynka, tygodnika Motor, portalu Onet.pl oraz Cityboard Media.

Więcej informacji:
Fundacja Kierowca Bezpieczny
Tel. (22) 869 01 46
e-mail: info@orlenbezpiecznedrogi.pl
www.orlenbezpiecznedrogi.pl