11.06.2007

Hołowczyc i Kurzeja na podium Platinum 64. Rajdu Polski

Hołowczyc i Kurzeja jedynymi Polakami na podium Platinum 64. Rajdu Polski! Najważniejsze, sportowe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce już za nami. W niedzielę, w Mikołajkach zakończył się Platinum 64. Rajd Polski, zaliczany do klasyfikacji rajdowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. ORLEN był Sponsorem Generalnym tego wydarzenia, a załoga rajdowa ORLEN TEAM, po zaciętej sportowej rywalizacji, uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

W barwach Koncernu tradycyjnie wystartował Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję. Załoga ORLEN Teamu od początku była jednym z faworytów imprezy. Krzysztof Hołowczyc, trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski, zapowiedział walkę o zwycięstwo. Z całą pewnością Krzysztof spełnił obietnicę, bowiem od samego początku na szutrowych trasach obserwowaliśmy zaciętą, sportową rywalizację. Rajdówka oznaczona logo paliw VERVA objęła prowadzenie już po pierwszym, sobotnim etapie rajdu. W niedzielę Krzysztof Hołowczyc już tylko powiększał swoją przewagę nad rywalami.

Niestety, na ostatnim, trzynastym odcinku rajdu załoga ORLEN Teamu przebiła oponę. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności spowodował utratę pozycji lidera rajdu. Ostatecznie załoga Hołowczyc/Kurzeja zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyprzedził ich szwedzki team Oscar Svedlund i Bjorn Nilsson. Trzecie miejsce przypadło Włochom: Renato Travaglii i Simone Scattolin. W rajdzie wystartowały również załogi z Litwy i Czech – krajów, w których obecny jest PKN ORLEN. Najlepsza załoga litewska, Benedictas Vanadas i Ramunas Saucikovas została sklasyfikowana na 13. miejscu, Czesi Antoni Tlustak i Pawel Drestek uplasowali się ostatecznie na 24 pozycji.

Zawodnicy startujący w tegorocznej edycji Rajdu Polski rywalizowali na trasie o długości 730 kilometrów. Na rozpoczęcie rajdu, w piątkowy wieczór w Mikołajkach rozegrano Super-Oes. Trasa rajdu została podzielona na dwa etapy.

Rajd Polski to jedno z największych sportowych przedsięwzięć organizowanych w Polsce. W tym roku impreza po raz kolejny jest oficjalnym kandydatem do cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata. Przez cały weekend na Mazurach obecni byli przedstawiciele FIA, którzy już w październiku zadecydują, czy Rajd Polski stanie się rundą Mistrzostw Świata.

Wszystkich fanów rajdowych zmagań zapraszamy do obejrzenia kilkunastosekundowego filmu z przejazdu Krzysztofa Hołowczyca po trasie jednego z odcinków specjalnych Rajdu Polski.