03.04.2007

Drugi etap Rajdu Tunezji 2007 Tunis – Douz

Trasa drugiego etapu rajdu Tunezji liczyła 506 km w tym bardzo krótki 25 kilometrowy odcinek specjalny. Zawodnik ORLEN TEAMU Marek Dąbrowski uplasował się w dniu dzisiejszym na dobrym miejscu zajmując 7 pozycję z czasem 22 min i 38 sekund, tracąc do zwycięzcy dzisiejszego odcinka Hiszpana Marca Comy 1 min. 7 sekund. Kapitan polskiego zespołu Jacek Czachor dojechał do mety na 12 pozycji z czasem 23 minut i 31 sekund z dwuminutową stratą do lidera wyścigu.

W klasyfikacji generalnej Dąbrowski awansował na 9 pozycję. W klasie + 450 c.c. zajmuje 7 lokatę ze stratą 4 minut i 10 sekund do dotychczasowego lidera, Francuza Davida Casteu. Czachor niezmiennie zajmuje 12 miejsce w „generalce” oraz 3 pozycję w klasie 450 c.c ze stratą 4 minut do lidera Michela Marchini (Yamacha 450 WRF). Zwycięzcą dzisiejszego odcinka specjalnego został niedoszły triumfator ostatniej edycji rajdu Lizbona – Dakar Marc Coma z czasem przejazdu 21 minut i 31 sekund. Niespodzianką dzisiejszego etapu był młody nieznany dotąd z rajdów terenowych francuski zawodnik Romain Souvignet (Yamacha 450), który dojechał do mety z drugim czasem, ze stratą 11 sekund do lidera.

MAREK DĄBROWSKI: Trasa dzisiejszego etapu wiodła przez starożytną rzymską drogę, która zbudowana została ze dobrze zbitych kamieni. Przypomnieliśmy sobie z Jackiem, że już raz tędy jechaliśmy podczas jednej z edycji rajdu Dakar. Takie warunki pozwoliły uniknąć nam niepotrzebnych przygód i zebrać siły przed jutrzejszym etapem. Dzisiejszy odcinek specjalny liczył tylko 25 km i nie przysporzył nam większych trudności. Udało mi się nawet pokonać kilku zawodników i awansować w „generalce” na 7 pozycję. Niemniej jednak różnice czasowe są na razie wręcz mikroskopijne, a prawdziwe ściganie rozpocznie się dopiero podczas jutrzejszego odcinka specjalnego.

Jutrzejszy trasa trzeciego etapu rajdu z Douz do Elbormy zapowiada się bardzo interesująco. Organizator zawodów wyznaczył 341 km odcinek specjalny po bardzo zróżnicowanym piaszczysto – kamienistym terenie. Trasa do miejscowości El Borma oraz tereny znajdujące się wokół niej to istna zmora wszystkich zawodników rajdów terenowych. Podczas poprzednich edycji rajdu Tunezji wiele załóg samochodowych oraz motocyklowych kończyło swoją przygodę i rywalizację na tym odcinku zawodów.

Materiały foto z prawem do publikacji na stronie: www.orlenteam.pl
Osoba do kontaktu: Paweł Poręba – (22) 695 34 59