02.11.2007

Piorunujący finisz ORLEN Team

Rozegrane w piątek dwa ostatnie etapy rajdu Desert Challenge to popis w wykonaniu motocyklistów ORLEN Teamu. Jakub Przygoński zajął 14. i 15. miejsce, Jacek Czachor dwa razy był w czołowej dziesiątce. Najpierw ósmy, a na ostatnim OS’ie dziesiąty. Po kłopotach z motocyklem na poprzednich etapach, kapitan zespołu postanowił wymienić silnik. W piątek mógł dzięki temu powalczyć w swoim stylu.

Miałem tylko 100 km na dotarcie silnika. Jechałem szybko, choć nie jest to jakaś rewelacyjna maszyna. Wynik jednak mnie zadowolił. Na drugim z piątkowych odcinków byłem bardzo skupiony na tym, by się nie przewrócić w kamieniach. Odpuściłem nawigację i trochę pomyliliśmy trasę. To znaczy Kuba pomylił, a ja pojechałem za nim. Straciłem około dwóch minut. Jestem jednak bardzo zadowolony, bo czołówka nie była dużo szybsza – powiedział Mistrz Świata w klasie 450cc.

Jakub Przygoński dzień przed zakończeniem rajdu planował atak. Celem był awans na 17. miejsce w klasyfikacji generalnej i jak się okazało, nie rzucał słów na wiatr. Kolejny raz pojechał odważnie, mądrze i skutecznie, wyprzedzając wielu doświadczonych i wyżej notowanych motocyklistów.

Dwa ostatnie odcinki były o tyle trudne, że różniły się od czterech poprzednich. Było twardo, było więcej kamieni i mocno się kurzyło. W sumie to dobrze, bo poznałem inny teren, po którym zrobiłem dużo kilometrów i zdobyłem nowe doświadczenie. Jechało mi się dobrze, pomyliłem trochę trasę, ale szybko wróciłem na właściwy szlak - opowiada Przygoński.

17 miejsce w klasyfikacji generalnej jest ogromnym sukcesem debiutanta w MŚ oraz całego zespołu ORLEN Team, który jak widać, wciąż rośnie w siłę. Za dwa miesiące Przygoński wystartuje w rajdzie Dakar. „Wydaje mi się, że będzie dobrze” – powiedział, planując kolejny debiut. Tym razem w najcięższej i najtrudniejszej sportowej imprezie na świecie.

Rajd Desert Challenge w klasyfikacji motocyklistów wygrał bezkonkurencyjny Hiszpan Marc Coma. Faworyt do zwycięstwa w Dakarze wyprzedził Francuza Cyrila Despres i Pala Ullevalsetera z Norwegii.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA RAJDU DESSERT CHALLENGE

MOTOCYKLIŚCI :

1. Marc Coma ------------- 18 h 54’13

2. Cyril Despres ---------- strata 05’06

3. Pal Ullevalseter -------- starta 09’33

………

17. Jakub Przygoński ----- strata 4 h 01’16

39. Jacek Czachor ------- strata 21 h 19’39 ( 16 godzin kary )

KIEROWCY SAMOCHODÓW

1. Stephene Peterhansel ----- 17 h 28’36

2. Carlos Sainz --------- strata 11’56

3. Giniel De Villiers ---- strata 28’35

Więcej informacji oraz wypowiedzi i multimedia na www.orlenteam.pl