27.11.2007

Trzy spółki Grupy PKN ORLEN S.A. filarami polskiej gospodarki

Wchodzące w skład Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A. Rafineria Trzebinia, Zakłady Azotowe Anwil S.A. oraz Rafineria Jedlicze znalazły się w gronie 18 laureatów rankingu Filary Polskiej Gospodarki 2007 przygotowanego przez Puls Biznesu.

Ranking Filary Polskiej Gospodarki po raz czwarty nagradza i wyróżnia firmy z 17 regionów. Zestawienie promuje firmy, które wykazały odpowiednio wysokie wskaźniki ekonomiczne i zajmują szczególną pozycję z uwagi na skalę swojej działalności, wiarygodność i znaczenie dla lokalnej społeczności. Laureaci to firmy stabilne, gwarantujące zatrudnienie, wspierające lokalne inicjatywy i działające w sposób przejrzysty i uczciwy.

O wynikach rankingu zdecydowali czytelnicy Pulsu Biznesu, portalu pb.pl jak również pracownicy nominowanych firm, władze lokalne i mieszkańcy poszczególnych regionów oddając łącznie w tegorocznym głosowaniu ponad 25 tysięcy głosów.

Rafineria Trzebinia zdobyła najwięcej punktów i uplasowała się na pierwszej pozycji wśród firm w województwie małopolskim. Tę samą pozycję w województwie kujawsko-pomorskim zajęły Zakłady Azotowe Anwil, a województwie podkarpackim Rafineria Jedlicze.

Rafineria Trzebinia od ponad 100 lat rozwija się i inwestuje w nowoczesne technologie umacniając tym samym pozycję największego i najnowocześniejszego przedsiębiorstwa w Małopolsce. Jest jedną z kluczowych spółek Grupy ORLEN, której podstawową działalnością jest produkcja biopaliw.

ANWIL S.A. należący do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A., jest przedsiębiorstwem wytwarzającym chemikalia, jedynym w Polsce i znaczącym w Europie Środkowej producentem suspensyjnego polichlorku winylu oraz jednym z największych krajowych producentów nawozów azotowych, granulatów i płyt z polichlorku winylu.

RN Jedlicze S.A. jedna z najstarszych rafinerii na ziemiach polskich, jako lider działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego od niemal 40 lat specjalizuje się w regeneracji olejów przepracowanych.