06.05.2007

Zakończył się 5 ostatni etap rajdu Sardynii

Jacek Czachor zajął 8 miejsce z czasem 2h47m39s. W klasie do 450 c.c. znajduje się na 4 pozycji. Marek Dąbrowski zajął 10 miejsce z czasem 2h58m02s. W klasie +450 c.c. zajmuje wysoką 5 lokatę. W klasyfikacji generalnej rajdu zawodnicy ORLEN Team-u zajmują odpowiednio 8 i 9 miejsca. Zwycięzcą zawodów został ubiegło roczny Mistrz Świata w rajdach terenowych Hiszpan Marc Coma.

Rajd Sardynii był drugą tegoroczną eliminacją do Mistrzostw Świata w rajdach terenowych. Po dobrym występie zawodników Orlen Team-u Jacek Czachor awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata w klasie do 450 c.c.. Marek Dąbrowski również awansował i w tym momencie zajmuje wysoką piątą lokatę w klasie Open.

JACEK CZACHOR:
Rajd Sardynii był niezwykle trudną przeprawą dla mnie i Marka. Głównie z tego względu , że był to typowy rajd ENDURO, w których nie startowaliśmy od 10 lat. Nie mniej jednak wynik był satysfakcjonujący. Ja objąłem prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata, Marek już dostał się do pierwszej piątki w klasie Open. Początek sierpnia rozpoczynamy dalszymi startami w eliminacjach Mistrzostw Świata. Najpierw Brazylia, następnie Argentyna, ale już na motocyklach dakarowych, co oczywiście stanowi dodatkowy trening i przygotowanie do największego pustynnego maratonu w 2008 roku.