22.10.2007

ORLEN wspiera Galerię Sztuki stowarzyszenia "Oto ja"

Stowarzyszenie "Oto ja", dzięki wsparciu Koncernu, otwiera w Płocku własną galerię, w której będzie wystawiać ekspozycję stałą złożoną ze zgromadzonych obrazów, rysunków i rzeźb z kręgu sztuki naiwnej.

Uroczyste zainaugurowanie działalności Galerii, połączone z wernisażem malarstwa Hanny Dylewskiej, nastąpi już w najbliższy wtorek, 23 października o godzinie 18:00. Dzięki otwarciu Galerii "Oto ja" sztuka naiwna płockich artystów będzie miała szansę dotrzeć do szerszego kręgu odbiorców.

PKN ORLEN od lat angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia wspierające rozwój Płocka, wcielając tym samym w życie maksymę "myśleć globalnie, działać lokalnie".

Objęcie sponsoringiem przez PKN ORLEN Stowarzyszenia Edukacyjno - Artystycznego "Oto ja" to jeden z punktów zainicjowanego 1 czerwca 2007 "Programu ORLEN dla Płocka", który stanowi kolejny etap wieloletniej, bardzo owocnej i harmonijnej współpracy między Koncernem a władzami Płocka.

Stowarzyszenie Edukacyjno - Artystyczne "Oto ja" powstało w 2006 roku. Głównym celem działalności jest wspieranie oraz promowanie artystów niepełnosprawnych- mieszkańców domów pomocy społecznej, pacjentów szpitali psychiatrycznych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Stowarzyszenie "Oto ja" posiada już kilka tysięcy prac autorstwa niepełnosprawnych artystów, dla których sztuka jest często jedynym sposobem na prawdziwe wyrażenie własnych przeżyć. W ich twórczości można odnaleźć piękno, siłę, szczerość i autentyzm. Stowarzyszenie pracuje z artystami z kręgu sztuki naiwnej z Płocka i jego okolic, organizując dla nich plenery artystyczne, konkursy i wystawy. Dwa razy w roku kolekcja wystawiana jest w galeriach w całej Polsce. Pokazywano już ją m.in. w krakowskiej galerii d"Art Naif, w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Dzięki działalności Stowarzyszenia w Polsce mówi się o "płockim zagłębiu sztuki naiwnej".