16.08.2007

VII etap Rajdu Dos Sertoes szczęśliwy dla Dąbrowskiego!

Wczorajszy VII etap brazylijskiej rundy Mistrzostw Świata był udanym występem Marka Dąbrowskiego. Stawił się on na mecie z 6 czasem (1:50:58). W klasie Marathon Open, Marek zajmuje pierwsze miejsce. Jacek Czachor przyjechał dzisiaj na 16 miejscu z czasem 1:58:39, a w klasie 450 Super Production niezmiennie jest na 4 pozycji. W klasyfikacji generalnej obydwaj zawodnicy ORLEN Team zajmują odpowiednio 9 i 10 miejsce.

Zwycięzcą środowej rywalizacji został dwukrotny triumfator Rajdu Dakar, Francuz Cyril Despres (1:44:24), który jest drugi w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu dotarło dzisiaj ex aequo dwóch zawodników. Lider generalki Jose Helio Rodrigues oraz David Casteu (1:49:53).

W środę zawodnicy mieli do pokonania 170-kilometrowy odcinek specjalny. Charakteryzował się on krętymi, ale szybkimi drogami.

MAREK DĄBROWSKI: Ten etap jechało mi się naprawdę znakomicie. Przez większość trasy droga miała szybkie odcinki, co wykorzystałem, dodając więcej gazu, gdzie tylko mogłem. Na moim KTM rozwijałem prędkości nawet do 158 km/godz. Do dwóch wiceliderów dzisiejszego etapu, Jose Helio Rodriguesa i Davida Casteu zabrakło mi niecałej minuty. Cieszę się również z faktu, że od kilku już odcinków, cały czas udaje mi się utrzymać pozycję lidera w klasie Marathon Open. Rajd Dos Sertoes, chociaż wydawał się na początku dużym wyzwaniem, zakończy się dla mnie szczęśliwie i pozwoli mi zdobyć sporo punktów w Mistrzostwach Świata. Przed nami zostały już tylko dwa krótkie odcinki specjalne, które postaram się przejechać spokojnie, zachowując dotychczasową pozycję.

JACEK CZACHOR: Wczorajsze szybkie odcinki, tak jak już wcześniej bywało, pokazały różnice pomiędzy poszczególnymi kategoriami klasowymi wśród startujących zawodników. Mój KTM ma silnik o pojemności 450 cm3, tak więc średnia prędkość osiągana przeze mnie, była nieco mniejsza, niż zawodników jadących w klasie Open. Jednakże udało mi się rozpędzić motocykl nawet do 130 km/godz. Ogólnie jestem zadowolony. Utrzymuję 10 pozycję w generalce i mocne 4 miejsce w klasie, pozwalające mi zachować pozycję lidera w klasyfikacji Mistrzostw Świata.

Czwartkowy VIII etap rajdu, wiodący z Senhor Do Bonfim do Aracaju, będzie miał długość 486 km, z czego 170 km to odcinek specjalny.

Więcej informacji oraz zdjęcia na www.orlenteam.pl