21.09.2007

Rajdowe święto w Płocku!

Dzisiaj w Płocku rozpocznie się Rajd ORLEN, impreza, która po raz pierwszy gości w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwo w Rajdzie ORLEN będzie wyjątkowo trudne. Na starcie imprezy, poza czołówką zawodników występujących w cyklu RSMP pojawią się: reprezentant ORLEN TEAM Krzysztof Hołowczyc oraz utalentowany Anton Alen – syn słynnego fińskiego rajdowca Marcu Alena.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie przygotowania są zapięte na przysłowiowy ,,ostatni guzik”. Zapoznanie z trasą, trwające przez dwa ostatnie dni, przebiegło bez problemów. W chwili obecnej, przy ul. Bielskiej w Płocku trwają badania techniczne, w południe załogi rajdowe sprawdzą się na odcinku testowym.

O godzinie 18 w centrum miasta rozpocznie się prolog. Załogi wystartują spod budynku Sądu na placu Narutowicza. Tuż przy mecie odcinka, przy plaży nad Wisłą organizatorzy zainstalują specjalnie na tą okazję przygotowaną sztuczną hopę odlaną z 16 ton betonu. Dzięki niej kibice zobaczą nie tylko jeżdżące ale i ,,latajace” rajdówki. Nad bezpieczeństwem kibiców oraz widzów podczas prologu czuwać będzie 150 porządkowych oraz policja i straż miejska.

Do Płocka na Rajd ORLEN zjechało łącznie 48 załóg. Podczas Rajdu najliczniej reprezentowana będzie klasa N-4. W klasie tej wystartuje m.in. zawodnik ORLEN TEAM Krzysztof Hołowczyc. Wystartuje on tą samą Subaru Imprezą obrendowaną logo paliw VERVA, w której mogliśmy oglądać do w czerwcu b.r. na Rajdzie Polski. Na Rajdzie ORLEN zobaczymy również 4 auta w specyfikacji S 2000 i jedno w klasie S 1600.

Organizatorzy Rajdu ORLEN wielką wagę przywiązują do kwestii bezpieczeństwa, dlatego wprowadzono nowy, dwukolorowy system znakowania trasy. Obok czerwonej taśmy, która oznacza miejsca niebezpieczne, na trasie rajdu pojawi się taśma zielona, którą oznaczone będą miejsca potencjalnie bezpieczne.

PKN ORLEN od wielu lat wspiera sporty motorowe. Od roku 2001 firma ściśle współpracuje z organizatorami Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, sponsorując najbardziej prestiżowe imprezy motoryzacyjne w Polsce. Najbardziej znanym projektem Koncernu jest jednak, stworzony z jego inicjatywy, zespół rajdowy ORLEN TEAM, który nieprzerwanie od 2000 roku reprezentuje Polskę w rajdzie Dakar. Obecnie w jego skład wchodzi załoga samochodowa Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin oraz dwójka motocyklistów: Jacek Czachor i Marek Dąbrowski.