26.04.2008

ORLEN Team – pierwszy dzień w Afryce

Wszystkie ekipy Rajdu Tunezji w piątek przypłynęły do Tunisu. Właśnie w stolicy Tunezji zawodnicy stanęli na starcie pierwszego etapu pustynnego klasyka. W pierwszym rozegranym na terenie Afryki etapie Rajdu Tunezji Krzysztof Hołowczyc i Jean Marc Fortin, reprezentujący ORLEN Team zajęli piąte miejsce.

Pierwszy etap Rajdu Tunezji z Tunisu do Matmaty był jednym z łatwiejszych, jakie czekają na zawodników. Wczorajszy odcinek specjalny liczył tylko 25 km i można stwierdzić, że był tylko rozgrzewką przed dalszą rywalizacją. Po środowym prologu w Marsylii załoga ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc / Jean Marc Fortin zajmowała pierwszą pozycję wyprzedzając o 3 sekundy Paulo Nobre i Filipe Palmeiro w BMW. Po pierwszym etapie, w klasyfikacji generalnej, polska załoga plasuje się na czwartym miejscu.

Jadący w barwach Vervy Łukasz Komornicki i Rafał Marton (Diverse Extreme Team) na pierwszym odcinku poradzili sobie bardzo dobrze, mimo tego, że najbardziej przypominał on etap rajdu WRC. Ostatecznie uplasowali się na 8. pozycji. "Startowaliśmy z 17. miejsca i dopóki nie dogoniliśmy zawodnika startującego przed nami, jechaliśmy dość szybko. Mieliśmy szósty czas na pierwszym pomiarze czasu, później w kurzu musieliśmy zwolnić. Ale jechaliśmy dobrze i jesteśmy zadowoleni. Odcinek nie był dla nas, krótki, szybki, kamienisty. Taki z WRC. Musiałem się sprężać, na szczęście nie było większych kłopotów z samochodem.” Trochę zanikały hamulce, ale raczej przez to nie straciliśmy. Więcej czasu kosztowała jazda w kurzu " – powiedział po pierwszym etapie Łukasz Komornicki. W generalce załoga zajęła 10 pozycję.

Wyniki:

Tunis - Matmata 437 km - OS 25 km

1. Leonid Nowickiy/Oleg Tyupienkin Mitsubishi L200 17.08
2. Orlando Terranova/Lee Palmer BMW X3 CC +1’
3. Christian Lavieille/Francois Borsotto Proto Dessoude N05 +8’
4. Eric Vigouroux/Alexandre Winocq Chevrolet Silverado +24’
5. Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin Nissan Navara +26’

8. Łukasz Komornicki/Rafał Marton Buggy SMG +1.25’


Więcej informacji oraz multimedia na www.orlenteam.pl