01.05.2008

ORLEN Team z powrotem w Tunezji

Zawodnicy startujący w afrykańskim klasyku powrócili dzisiaj na tunezyjskie bezdroża. Na pierwszomajowym etapie z libijskiego Sinawin do El Borma (488 km) organizatorzy wyznaczyli 314 km odcinek specjalny. Załoga ORLEN Team pojechała bardzo dobrze i w rezultacie uplasowała się na 5. miejscu, tracąc do zwycięzcy Dominika Housieaux tylko 15,46 min. W klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy nadal zajmują 5. miejsce.

Start dzisiejszego etapu został wyznaczony na 4 rano. Pierwsze motocykle wyjechały na trasę jeszcze przed wschodem słońca. Po 162 km odcinku dojazdowym zawodnicy wrócili z powrotem na tunezyjskie trasy. Pierwszy odcinek specjalny liczył tylko 70 km, ale był bardzo techniczny i okazał się prawdziwym wyzwaniem dla pilotów. Został wyznaczony pomiędzy tunezyjskimi bazami wojskowymi.

Później zawodnicy musieli zmagać się ponownie z pustynnymi trasami. Na zakończenie przejechali jeszcze przez największy tunezyjski kompleks naftowy w Chouech, by zakończyć rywalizację wyjątkowo urokliwym miejscu – El Bormie.

Krzysztof Hołowczyc o czwartkowym etapie: „Dzisiaj startowaliśmy jako drudzy, trochę otwieraliśmy drogę, ale szło nam całkiem dobrze. Jean Marc dobrze nawigował, niestety złapaliśmy kapcia, już po raz drugi, wręcz śmiesznego. Tak jakby gwóźdź go przebił, bardzo powoli schodzące powietrze, od razu czuć, że wóz się inaczej prowadzi. Wymieniliśmy koło, a z tego powodu około 3 min straciliśmy i trochę pobłądziliśmy, ale jak się później dowiedzieliśmy wszyscy trochę pobłądzili. Były bardzo trudne wydmy, jeszcze w tej chwili spora część zawodników walczy. Nam się udało przejechać je na czysto, więc trochę odrobiliśmy.”

Wyniki:

Sinawin – El Borma 488 km – OS 314 km
 

1.  Dominic Housieaux/Jean Michel Polato  Schlesser   3:10:30
2.  Eric Vigouroux/Alexandre Vinocq  Chevrolet  +8’43
3.  Christian Lavieille/Francois Borsotto Proto Dessoude N05  +12’13
4.  Jose Luis Monterde/Jean Marie Larquin  Schlessser  +12’24
5.  Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin  Nissan Navara   +15’46


Klasyfikacja generalna:
 

1.  Orlando Terranova/Lee Palmer  BMW X3 CC   18:45:14
2.  Eric Vigouroux/Alexandre Vinocq  Chevrolet  +18’54
3.  Dominic Housieaux/Jean Michel Polato   Schlesser  +26’00
4.  Christian Lavieille/Francois Borsotto  Proto Dessoude N05  +40’27
5.  Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin  Nissan Navara  +44’26


Więcej informacji oraz multimedia na
www.orlenteam.pl