16.05.2008

PKN ORLEN zaprasza na Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Już po raz trzeci, dzięki wsparciu PKN ORLEN, zostanie zorganizowany cykl koncertów chopinowskich w Łazienkach Królewskich. W każdą niedzielę, od połowy maja do końca września, o godzinie 12 i 16, miłośnicy muzyki klasycznej usłyszą utwory największego polskiego kompozytora.

Nadejście długo oczekiwanej wiosny zwiastuje rozpoczęcie kolejnego sezonu koncertowego w Łazienkach Królewskich. Historia plenerowych spotkań muzycznych w zielonym centrum Warszawy sięga 1959 roku. Obecnie na bezpłatne, coniedzielne koncerty przybywa nawet 4 tysiące osób. To bardzo popularny wśród warszawiaków i przyjezdnych sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia. Jest on na tyle zakorzeniony w świadomości odwiedzających Warszawę, że turyści traktują go jako obowiązkowy punkt programu swoich wizyt w stolicy.

Pierwszy tegoroczny koncert odbędzie się 18 maja w samo południe, a ostatni 28 września. Pod pomnikiem Chopina wystąpią światowej sławy pianiści, laureaci najważniejszych festiwali i konkursów pianistycznych, a także młodzi debiutujący artyści.