31.10.2008

Internauci wybrali raport PKN ORLEN

Raport PKN ORLEN z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu został uznany za jeden z dwóch najlepszych, przez interesariuszy biorących udział w głosowaniu internetowym, w ramach konkursu "Raporty Społeczne 2008".

Organizatorami konkursu "Raporty Społeczne 2008" byli: PricewaterhouseCoopers, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz CSR Consulting Sp. z o.o. Konkurs skierowany jest do wszystkich przedsiębiorstw i organizacji, które doceniają znaczenie działania zgodnego z zasadami społecznej odpowiedzialności i raportują swoją aktywność w tym obszarze zgodnie ze światowymi standardami.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania społecznego oraz wyróżnienie przedsiębiorstw, które w sposób przejrzysty i wiarygodny potrafią zaprezentować swoje dokonania.

Nowością tegorocznej edycji było zaproszenie interesariuszy do udziału w głosowaniu internetowym. W tej właśnie kategorii PKN ORLEN otrzymał wyróżnienie.

- Ta nagroda jest szczególna, ponieważ oceny dokonywali zaangażowani społecznie ludzie, do których adresowana jest nasza działalność. Jesteśmy dumni z faktu, że zostały docenione standardy, które wypracowaliśmy w firmie sami, bez istotnej pomocy wyspecjalizowanych w tego typu działaniach, profesjonalistów - powiedziała Barbara Tęcza, Kierownik Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w PKN ORLEN.