03.10.2008

ORLEN Team na pustynnym Rajdzie Faraonów

W najbliższą sobotę odbędzie się odprawa administracyjna Rajdu Faraonów, w której weźmie udział pełen skład motocyklistów ORLEN Team (Jacek Czachor, Jakub Przygoński, Marek Dąbrowski). Rajd Faraonów zostanie rozegrany w dniach 4-11 października i jest zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Świata FIM. ORLEN Team jest jednym z faworytów, startującego w Kairze, pustynnego klasyka.

Na liście zgłoszeniowej 11. Rajdu Faraonów widnieje ponad 170 załóg, z czego 120 stanowią motocykle i quady. Wśród startujących są również dwie kobiety. W tym roku konkurencja jest bardzo silna. Do pustynnej eliminacji zgłosiła się czołówka rajdowców światowego formatu. W stawce motocyklowej są między innymi znakomity francuz David Casteu, Holender Frans Verhoven oraz Hiszpanie Josè Manuel Pellicer i Victor Rivera.

Egipt to bardzo niebezpieczne zawody, jedne z bardziej niebezpiecznych w tym sezonie, bo jedzie się bardzo szybko, a na trasie zdarzają się nieopisane na mapach dziury, na które trzeba uważać - powiedział najmłodszy zawodnik ORLEN Team Jakub Przygoński. W związku z tym otrzymałem wiele cennych wskazówek od bardziej doświadczonych Jacka i Marka. Jadą tam zawodnicy, z którymi w tym roku się już ścigałem, więc wiem z kim będę rywalizował i będę się starał ich pokonać – dodał Przygoński. (posłuchaj wypowiedzi http://www.orlenteam.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=624)

Zespół ORLEN Team zaliczany jest do ścisłej czołówki zawodów. Dzięki bardzo dobrym startom w poprzednich rundach eliminacyjnych mistrzostw świata Cross Country, polscy motocykliści zapewnili sobie wystarczającą liczbę punktów, by myśleć o tytułach mistrzowskich.

Szczęśliwie ten sezon na razie układa się tak, że mam bardzo dużo punktów, prowadzę w klasyfikacji i chciałbym to utrzymać. Nic więcej mnie w twej chwili nie interesuje. Egipt jest na tyle złudny, że już nie jeden z nas lądował tam na kasku, przy prędkości ponad 100 km/h. To jest wreszcie rajd pustynny, gdzie bardzo ważna jest nawigacja – powiedział Marek Dąbrowski (http://www.orlenteam.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=625)

Rajd Faraonów składa się z 7 etapów o łącznej długości 2950 km. Tylko 270 km spośród całej trasy stanowią dojazdówki. Tegoroczne odcinki specjalne ciągną się głównie przez pustynię i piaszczyste wydmy oraz charakterystyczne egipskie oazy.

Jacek Czachor o swoim występie w Egipcie mówi: Chciałbym zacząć spokojnie, a później szczególnie dobrze pojechać odcinek Siwa-Siwa przez wydmy i tam już nastawić się na wynik. Zobaczę jak się będę czuł. Jechałem parę rajdów egipskich i nigdy nie byłem w pierwszej dziesiątce. (http://www.orlenteam.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=626)

Zakończenie rajdu odbędzie w sobotę 11 października w Gizie. Relację z rywalizacji zawodników ORLEN Team będzie można oglądać codziennie w kronikach rajdu na TVP1 zaraz po głównym wydaniu Wiadomości Sportowych.

Etapy Rajdu Faraonów:

  • 5 października - Kair-Baharija
  • 6 października - Baharija-Baharija
  • 7 października - Baharija-Sitra
  • 8 października - Sitra-Siwa
  • 9 października - Siwa-Siwa
  • 10 października - Siwa-Baharija
  • 11 października - Baharija-Kair


Więcej informacji oraz zdjęcia na www.orlenteam.pl