04.09.2008

Mistrz olimpijski Tomasz Majewski pod skrzydłami ORLENU

PKN ORLEN nawiązał współpracę sponsoringową z Tomaszem Majewskim - zdobywcą złotego medalu na olimpiadzie w Pekinie w pchnięciu kulą. Według pierwszych założeń Koncern będzie towarzyszył lekkoatlecie w karierze do września 2009 roku.

„PKN ORLEN kieruje się w swojej działalności filozofią społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając różnego rodzaju projekty sportowe. Ponieważ lekkoatletyka cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem w Polsce i w Europie, to nie wahaliśmy się z podjęciem decyzji o rozpoczęciu współpracy z Tomaszem Majewskim” - mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

PKN ORLEN dzięki zaangażowaniu na rzecz lekkoatlety wzmocni rozpoznawalność swoich marek nie tylko na rynku polskim, ale także rynkach europejskich.

„Konsekwencja i upór w dążeniu do celu, jakie charakteryzują Tomasza Majewskiego są także atrybutami naszego Koncernu. Dlatego cieszymy się bardzo, że nasz wspaniały kulomiot zdecydował się wspierać wizerunek marek produktowych PKN ORLEN kojarzonych z mocą i siłą.” – dodaje Kurnicki.

Lekkoatletyka to kolejna, po sportach motorowych, piłce ręcznej oraz piłce nożnej, dziedzina sportu, którą PKN ORLEN objął swoimi działaniami sponsoringowymi.