03.06.2009

"55. Międzynarodowy Memoriał Janusza Kusocińskiego" pod skrzydłami PKN ORLEN

PKN ORLEN został sponsorem głównym 55 edycji "Międzynarodowego Memoriału Janusza Kusocińskiego" . Największe wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce odbędzie się w dniu 7 czerwca na warszawskim stadionie "Orzeł".

Memoriał Janusza Kusocińskiego jest najbardziej rozpoznawanym Mityngiem Lekkoatletycznym w Polsce, należącym do serii European Athletics Premium Meetings. Ze swoją długoletnią tradycją na stałe wpisał się w światowy kalendarz imprez lekkoatletycznych. Co roku w spotkaniu uczestniczą największe gwiazdy Europy. Dla polskich sportowców będzie to sprawdzian kondycji przed Mistrzostwami Świata w Berlinie. W gronie polskich reprezentantów znajduje się wspierany przez PKN ORLEN Piotr Małachowski.

"PKN ORLEN należy do ścisłej czołówki polskich firm, które w swoich strategiach marketingowych kładą nacisk na zaangażowanie sponsoringowe na rzecz przedsięwzięć sportowych. Chcemy być obecni tam, gdzie rodzą się emocje porywające kibiców z całego świata, a sponsoring imprezy sportowej tak wysokiej rangi doskonale współgra z naszymi założeniami" - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

"Nieustannie poszukujemy projektów sponsoringowych, które pozwoliłyby nam docierać do nowych grup odbiorców. Dlatego też zdecydowaliśmy się wspierać lekkoatletykę, która od lat cieszy się w Polsce i w Europie niesłabnącym zainteresowaniem kibiców. Stąd decyzja o zaangażowaniu w Memoriał Janusza Kusocińskiego - najważniejszą imprezę lekkoatletyczną rozgrywaną w Polsce" - dodał Kurnicki.

"Międzynarodowy Memoriał Janusza Kusocińskiego" organizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki ku pamięci wybitego polskiego sportowca, złotego medalisty w biegu na 10000 m na Olimpiadzie w Los Angeles w 1932 roku. W tym roku Mityng poraz pierwszy odbędzie się na warszawskim stadionie "Orzeł".

PKN ORLEN przywiązując ogromną wagę do promowania polskiego sportu, wspiera zawodników, których cechuje moc, dynamizm i szybkość. Dlatego też od ponad roku uczestniczy w sportowej karierze Tomasza Majewskiego - mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą z Pekinu, zwycięzcy halowych mistrzostw Europy w Turynie. Do grona sportowców promowanych przez Koncern dołączył również Piotr Małachowski - zdobywca srebrnego medalu w rzucie dyskiem na Olimpiadzie w Pekinie.

Biuro Prasowe