01.06.2009

ORLEN Team w rywalizacji WRC

Załoga Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja będzie reprezentować barwy ORLEN Team podczas ORLEN Platinum 66. Rajd Polski, ósmej eliminacji tegorocznych Mistrzostw Świata WRC. Zawodnicy ORLEN Team na rajdowych odcinkach specjalnych rywalizować będą Fordem Focusem w specyfikacji WRC. Sponsorem startu załogi jest PKN ORLEN oraz ORLEN Oil - producent olejów Platinum.

Po zajęciu piątego, historycznego miejsca polskiej załogi samochodowej w Rajdzie Dakar, Krzysztof Hołowczyc z bezdroży Ameryki Południowej przenosi się na dobrze znane mu szutrowe, mazurskie OSy. Tutaj załoga ORLEN Team podejmie walkę z najlepszymi kierowcami ze ścisłej światowej czołówki biorącymi udział w cyklu Mistrzostw Świata WRC. Polski kierowca, dla którego mazurskie nawierzchnie są rajdową ojczyzną, zapowiada walkę o najwyższe trofea.

Już nie mogę się doczekać, kiedy stanę na starcie ORLEN Platinum 66. Rajdu Polski. Bardzo chciałbym znaleźć się na podium tej wielkiej imprezy. Tylko myśląc w ten sposób jesteśmy w stanie zająć wysoką lokatę. Zdaję sobie sprawę, że w tym sezonie przejechałem wielokrotnie mniej kilometrów OS-owych od zawodników startujących w pełnym cyklu WRC, więc przed nami niełatwe zadanie, ale naszą mocną stroną jest znajomość specyfiki mazurskich szutrów. Do tego nasz sponsor - firma PKN ORLEN, która od wielu lat inwestuje w rozwój zespołu, wyposażyła nas w bardzo mocne, profesjonalnie przygotowane auto w specyfikacji WRC, pochodzące wprost z fabrycznego zespołu Forda. Mam nadzieję, że po specjalnie przygotowanym programie testów, szybko będę w stanie wykorzystać możliwości tej fantastycznej maszyny. Szutrowe, bardzo widowiskowe mazurskie nawierzchnie należą do moich ulubionych. Będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony i potwierdzić, że nadal jeżdżę bardzo szybko również w rajdach płaskich. Zapewne będzie to rywalizacja o każdy ułamek sekundy. W Mikołajkach zawsze jest niesamowita atmosfera, którą tworzą w głównej mierze wspierający nas kibice. Bardzo liczymy na ich gorący doping - powiedział Krzysztof Hołowczyc, zawodnik ORLEN Team.

Sponsorami tytularnymi rajdu są PKN ORLEN oraz ORLEN Oil - spółka należąca do grupy PKN ORLEN zajmująca się produkcją produktów olejowych. ORLEN Platinum 66. Rajd Polski zostanie rozegrany na odcinkach specjalnych w okolicach Mikołajek w dniach 25-28 czerwca 2009. W tym roku impreza wkracza w nowy wymiar - zaliczana jest do klasyfikacji WRC. Baza rajdu zlokalizowana jest w Mikołajkach przed Hotelem Gołębiewskim. Przed zawodnikami cztery dni rywalizacji na wyjątkowo widowiskowych trasach. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się SUPEROES, który zostanie rozegrany dwukrotnie podczas rajdu (w czwartek - prolg oraz w niedzielę) na specjalnie przygotowanym w tym celu torze do jazdy równoległej z bardzo efektownym przejazdem przez mostek.

Na kibiców czeka moc atrakcji. Wszyscy sympatycy rajdów, którzy przybędą do Mikołajek w czasie trwania imprezy będą mogli odwiedzić strefę ORLEN Team.