29.06.2009

PKN ORLEN dla Szpitala Wojewódzkiego w Płocku

Koncern przekazał dziś darowiznę rzeczową w postaci prawie 15 tysięcy sztuk pościeli i bielizny operacyjnej na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Cały proces zakupowy Koncern przeprowadził w porozumieniu z władzami placówki.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku posiada około 900 łóżek na wszystkich oddziałach. Zgodnie z normami szpitalnymi na jedno łóżko dziennie potrzebna jest rezerwacja czterech kompletów pościeli. Ponadto w placówce w skali roku wykonuje się powyżej 10.000 tysięcy operacji.
Na przekazany zestaw 14 700 sztuk pościeli szpitalnej składają się m.in. fartuchy, spodnie i bluzy zespołów operacyjnych, poszewki, prześcieradła, podkłady operacyjne oraz serwety.

Darowiznę dla Szpitala docenia Dyrektor Stanisław Kwiatkowski - Nie po raz pierwszy ORLEN wspiera naszą placówkę. Zakup nowej pościeli oznacza dla pacjentów większy komfort przebywania na oddziałach. Cieszę się, że dzięki takiemu darczyńcy, jakim jest Koncern, następuje poprawa standardów szpitalnych - stwierdził Dyrektor Kwiatkowski.

- Jesteśmy konsekwentni w pełnieniu roli odpowiedzialnego społecznie partnera i aktywnie angażujemy się w inicjatywy na rzecz podnoszenia standardów życia Płocczan. Przekazanie bielizny operacyjnej i pościelowej to kolejny zrealizowany etap współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku. Zgodnie z deklaracją Pana Prezesa Jacka Krawca, dotyczącą finansowania dodatkowych badań dla mieszkańców Płocka i okolic, chciałbym zapewnić, że jesteśmy już na finiszu szczegółowych założeń programu, który Koncern zrealizuje wspólnie ze Szpitalem oraz ORLEN Medica. Jego rozpoczęcie przewidujemy już za kilka tygodni. Szczegóły dotyczące przeprowadzenia akcji będą komunikowane na bieżąco - podsumował Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu, Leszek Kurnicki.

Koncern przekazał dotychczas darowizny na zakup tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, wyposażenie pracowni hemodynamiki i angiografu oraz wyposażenie oddziału ratunkowego.

Biuro Prasowe
PKN ORLEN