08.07.2009

Nowoczesny, interaktywny Raport Roczny PKN ORLEN

Po raz pierwszy w historii PKN ORLEN udostępnił swój Raport Roczny w formie serwisu internetowego. Na specjalnie zaprojektowanej stronie Koncern zaprezentował Raporty Roczne za rok 2007 i 2008 w pełnych wersjach.

"Internet jest dla nas bardzo ważnym kanałem komunikacji. Decydując się na wersję on-line publikacji chcieliśmy zwiększyć komfort użytkowników w szybkim dotarciu do informacji. Zaznaczam, że szata graficzna opublikowanego właśnie Raportu jest zapowiedzią wizualizacji nowej korporacyjnej strony internetowej, nad którą obecnie intensywnie pracujemy. W momencie zakończenia tych prac walory interaktywne Raportu w formule on-line nabiorą pełnego wymiaru. Mamy nadzieję, iż nastąpi to na przełomie 2009 i 2010 roku." - mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Obecnie na stronie http://raportroczny.orlen.pl dostępna jest polska i angielska wersja raportów za lata 2008 i 2007. Dzięki zastosowanym w serwisie rozwiązaniom, takim jak: wyszukiwarka, funkcja sortowania treści wybranych sekcji według określonych parametrów, mechanizm stronicowania., użytkownicy mogą znacznie łatwiej odnaleźć i przejrzeć interesujące ich dane. Serwis można przeglądać m.in. według klucza produktowego lub rynków działalności. Dzięki temu odbiorcy zainteresowani określonym segmentem funkcjonowania firmy nie muszą przeglądać całego raportu w celu odnalezienia interesujących ich danych. Możliwy jest również dostęp z poziomu strony głównej do wszystkich tabel, wykresów i zdjęć.

W serwisie wdrożono mechanizm umożliwiający śledzenie statystyk strony. Pozwala to na pozyskanie informacji o użytkownikach serwisu i ich sposobie korzystania ze strony - m.in. o tym, które treści są dla odbiorców najbardziej interesujące. Zgromadzona w ten sposób wiedza pozwala na lepsze zarządzanie treścią i na optymalizację serwisu prezentującego Raport Roczny w przyszłości.

W tegorocznym wydaniu on-line wprowadzono również rozwiązania ułatwiające wydruk interesujących treści. Możliwe jest wybranie specjalnej wersji Raportu do druku dla wybranej strony, danego rozdziału lub całego raportu. Pełna treść dokumentu dostępna jest również w formie pliku PDF w dwóch wersjach: pełnej - identycznej z Raportem drukowanym - lub lekkiej wygenerowanej przez serwis.

Serwis został zrealizowany przez spółkę SUPERMEDIA Interactive w oparciu o autorski system zarządzania treścią opracowany przez SMI - Content Manager 3.0. Dzięki zastosowaniu aplikacji umożliwiającej zarządzanie treścią, jest to rozwiązanie elastyczne i efektywne kosztowo.

Biuro Prasowe