27.05.2009

Rajd Sardynii: ORLEN Team na prologu

Wyjątkowo długim, jak na prolog, odcinkiem specjalnym o długości trzynastu kilometrów rozpoczęli dzisiaj rywalizację w Rajdzie Sardynii motocykliści ORLEN Team. Trasa próby została poprowadzona po bardzo technicznych, śliskich górskich ścieżkach.

Zwycięzcy odcinka testowego - Davidowi Casteu przejechanie trasy zajęło nieco poniżej trzynastu minut. Na mecie zameldował się bezpośrednio przed Rubenem Farią i Francisco Lopezem.

Przygody nie ominęły zawodników ORLEN Team. Jakub Przygoński, który ostatnio trenował na asfaltowych nawierzchniach podczas zawodów SUPERMOTO poczuł się zbyt pewnie w pierwszym zakręcie, gdzie za mocno odkręcił manetkę gazu.

Zakręt był poprowadzony po asfalcie. Pomyślałem sobie, że skoro ostatnio trenowałem asfaltowe próby to mogę odkręcić gaz i przejechać szybko. Niestety uślizgnęło się tylnie koło i niegroźnie upadłem. Na szczęście nic nie stało się ani mi, ani motocyklowi. Mam tylko porwane spodnie i koszulkę. Straciłem niewiele, bo około 10 sekund. Mogłem dalej jechać. To dobrze, że stało się to od razu na początku zawodów. Teraz inaczej, bardziej ostrożnie będę patrzył na te zawody. Ten krótki prolog nie ma większego wpływu na wynik całych zawodów. Służy nam bardziej do wyregulowania motocykli - powiedział Jakub Przygoński.

Nie czuje się najlepiej w tego typu terenie. Wiem jednak, że wraz z upływem kilometrów będzie lepiej. Liczę na nawigacyjne partie, w których jestem bardzo dobry i chcę zdobyć punkty do Mistrzostw Świata. Zdaję sobie jednak sprawę, że jest to wyjątkowo trudny rajd o typowej dla enduro specyfice - dodał Jacek Czachor.

Jutro zawodni przystąpią do rywalizacji na pierwszym etapie o całkowitej długości 360 km, na który składają się dwa odcinki testowe o długości 96 i 75 kilometrów.

Rywalizację ORLEN Team z innymi zawodnikami ze światowej czołówki na trasie Rajdu Sardynii można śledzić oglądając kroniki rajdowe na antenie TVP zaraz po głównym wydaniu Wiadomości Sportowych, a także w Internecie na www.orlenteam.pl

Program Rajdu Sardynii

Prolog 27 maja odbiór techniczny oraz San Teodoro
Etap I 28 maja San Teodoro-Arbatax
Etap II 29 maja Arbatax-Arborea (Coast to Coast)
Etap III 30 maja Arborea-Arborea (Ring, towards South and Sulcis)
Etap IV 31 maja Arborea-Alghero
Etap V 1 czerwca Alghero-San Teodoro