05.01.2009

Majewski Mistrzem Sportu

Tomasz Majewski - mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z Pekinu, którego karierę wspiera PKN ORLEN - zajął trzecie miejsce w Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2008 roku.

Prestiżowy plebiscyt, którego organizatorem jest Przegląd Sportowy oraz TVP został zorganizowany po raz 74. Wśród nominowanych znaleźli się sportowcy, którzyw minionym roku osiągnęli wybitne wyniki sportowe, tym samym zapisując się w historii polskiego sportu. Zaciekła walka o tytuł najlepszego sportowca 2008 roku toczyła się pomiędzy dwoma mistrzami olimpijskimi oraz jedynym reprezenta ntem Polski w Formule 1. Ostatecznie Tomasz Majewski zajął trzecią pozycję , tracąc niespełna 500 głosów do poprzedzającego go Leszka Blanika (gimnastyka) również mistrza olimpijskiego. W plebiscycie zwyciężył Robert Kubica.

Jest mi niezmiernie miło, że kibice docenili mój wkład w rozwój polskiego sportu. Przyznane mi wyróżnienie jest podsumowaniem świetnego dla mnie roku. Bardzo się cieszę, że w moim debiutanckim występie udało mi się wskoczyć na podium. Trochę szkoda, że w plebiscycie nie zwyciężył mistrz olimpijski, ale tak zadecydowali kibice – powiedział Tomasz Majewski.