08.06.2010

Anita Włodarczyk bije kolejny rekord świata

Anita Włodarczyk, zawodniczka Grupy Sportowej ORLEN, ustanowiła nowy rekord świata w rzucie młotem podczas X Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Enea Cup w Bydgoszczy rzucając na odległość 78,30 metra. Tym samym Anita zapisała się po raz drugi w historii jako najdalej rzucająca zawodniczka świata.

Poprzedni rekord z rąk Anity Włodarczyk padł 22 sierpnia 2009 podczas Mistrzostw Świata w Berlinie i wynosił 77,96 metra.

W Bydgoszczy rekordowy rzut Włodarczyk oddała w trzeciej próbie. Jej wynik był o ponad 4 metry dalszy od drugiej w konkursie Niemki Betty Heidler. Wcześniej Anita posyłała młot na odległość 74,83 i 77,76m.

- Wspaniały doping i fantastyczna atmosfera towarzyszyła osiągnięciu nowego rekordu. Bardzo za to dziękuję publiczności. Tak świetny wynik, od razu na początku sezonu, niesamowicie cieszy. Teraz trzeba się skoncentrować na nadchodzących startach i dać z siebie wszystko podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Barcelonie - powiedziała uradowana Włodarczyk, zaraz po oddaniu rekordowego rzutu.

- Intuicja nas nie zawiodła gdy zapraszaliśmy Anitę do Grupy Sportowej ORLEN. Po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszą miotaczką na świecie. Serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnych startów - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN

Włodarczyk ten sezon rozpoczęła w znakomitej formie. Niespełna dwa tygodnie temu wygrała konkurs w ramach mityngu IAAF w Ostrawie.

Anita Włodarczyk, mistrzyni oraz rekordzistka świata w rzucie młotem, dołączyła do grona sportowców sponsorowanych przez PKN ORLEN w październiku 2009 roku. Wraz z Tomaszem Majewskim oraz Piotrem Małachowskim Anita tworzy Grupę Sportową ORLEN. PKN ORLEN, sponsorując najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletów, intensyfikuje drugi obok sportów motorowych kanał komunikacji sponsoringowej.

Wyniki X Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Enea Cup

1. Anita Włodarczyk (Polska) 78,30 (rekord świata)
2. Betty Heidler (Niemcy) 74,10
3. Kathrin Klaas (Niemcy) 71,91
4. Tatiana Łysenko (Rosja) 71,62
5. Marina Marghieva (Mołdawia) 68,91