16.04.2010

Pomoc ORLEN Dar Serca poszkodowanemu strażakowi

Fundacja ORLEN Dar Serca wsparła finansowo poparzonego strażaka z Supraśla. Darowizna pomoże poszkodowanemu w pożarze, w leczeniu ran, jakich doznał w akcji ratowniczej. Symboliczny czek przekazał komendant Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN Jan Szrajber.

Troska o bezpieczeństwo, ochrona zdrowia, edukacja to tylko niektóre z działań PKN ORLEN prowadzonych z myślą o otaczającym środowisku. Na szczególną uwagę Koncernu mogą liczyć te instytucje, które mają znaczący wpływ na poziom bezpieczeństwa.

- Bezpieczeństwo to ten aspekt naszego działania, który ma znaczenie priorytetowe. Troszczymy się o naszych pracowników, ale także o otoczenie. Chcę podkreślić, że tę odpowiedzialność rozumiemy bardzo szeroko - powiedział Marek Serafin, Członek Zarządu PKN ORLEN.

Fundacja ORLEN – Dar Serca przekazała poszkodowanemu strażakowi darowiznę w wysokości 10 tys. zł, aby mógł bez przeszkód kontynuować leczenie i jak najszybciej wrócić do zdrowia. Przedstawiciele Koncernu 16 kwietnia br. mieli okazję osobiście przekazać wyrazy uznania dla odwagi i poświęcenia wykazanego podczas akcji.

 - Ogromnie poruszyła mnie historia strażaka-ochotnika z Supraśla, Pana Grzegorza Maliszewskiego, który doznał ciężkich poparzeń podczas akcji. Nie ukrywam, że sprawy strażaków są mi szczególnie bliskie, bo to Oni są najważniejsi. Dobry, wysokiej jakości sprzęt jedynie pomaga. Pan Grzegorz podczas gaszenia pożaru w dniu 8 listopada ubiegłego roku, ratując ludzkie życie, doznał poparzenia III i II stopnia na powierzchni ponad 20% ciała, w tym dłoni i rąk. Wskutek ran przeszedł operację przeszczepów skóry i przebywa do dziś na zwolnieniu lekarskim, pomoc była niezbędna - dodał Marek Serafin, Członek Zarządu PKN ORLEN.

PKN ORLEN, nie tylko z uwagi na charakter swojej działalności, ale także w poczuciu społecznej odpowiedzialności, od lat wspiera zawodowe i ochotnicze straże pożarne. Przekazana w ciągu ostatnich dziesięciu lat pomoc rzeczowa i finansowa osiągnęła kwotę prawie 4 mln zł. Darowizny PKN ORLEN to środki finansowe i sprzęt p.poż.

Tylko w ubiegłym roku wsparcie trafiło do 25 jednostek w całym kraju. Ale straż pożarna to przede wszystkim ludzie, znakomicie przygotowani do wypełniania swoich zadań i często wiele ryzykujący, by pomóc innym.