21.07.2010

Cashback w sieci stacji PKN ORLEN

Klienci sieci PKN ORLEN przy okazji tankowania i zakupów na stacji paliw mogą  wypłacić niewielką ilość gotówki (do 200 zł) przy dokonywaniu płatności kartą debetową. Taka operacja jest możliwa dzięki uruchomieniu innowacyjnej usługi cashback, dostępnej na wszystkich stacjach własnych Koncernu.

Jak wykazał program pilotażowy usługa ta cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, o czym świadczyć może liczba transakcji przeprowadzonych w miesiącu czerwcu – ponad 1500 transakcji, ze średnią wypłatą w kwocie 95 zł.

- PKN ORLEN nieustannie pracuje nad udoskonaleniem swojej oferty. Usługa cashback to kolejne udogodnienie dla klientów, ceniących sobie wygodę, oszczędność czasu i przede wszystkim bezpieczeństwo dokonywanych transakcji - powiedział Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży Detalicznej PKN ORLEN.

Dotychczasowe doświadczenie dowodzi, że zainteresowanie tego typu usługami jest coraz większe. Przypomnę, że na naszych stacjach możliwe jest już dokonywanie płatności w walucie Euro, a  wkrótce pojawi się kolejna usługa finansowa, oparta na innowacyjnej technologii - dodał.

Pilotaż usługi cashback został uruchomiony w I kw. 2010 r. Programem zostało objętych 150 stacji marki ORLEN i Bliska. Obecnie, dokonywanie tego typu transakcji możliwe jest na 1335 stacjach własnych, należących do Koncernu, w tym 734 stacjach pod marką ORLEN i 316 stacjach segmentu ekonomicznego – Bliska.  Z usługi skorzystać mogą użytkownicy kart dwóch najbardziej popularnych w Polsce organizacji płatniczych – Visa i MasterCard. Wdrożenie usługi na stacjach franczyzowych, należących do sieci PKN ORLEN będzie możliwe dopiero po modyfikacji oprogramowania kasowego na stacjach paliw, które zaplanowane jest w najbliższych miesiącach.