12.11.2010

JEAN MICHEL JARRE w ORLEN ARENA

Wirtuoz muzyki elektronicznej wystąpi w płockiej hali ORLEN Arena w najbliższą sobotę 13 listopada w ramach światowej trasy koncertowej "Jean Michel Jarre 2010".

Francuski artysta uważany jest za jednego z pionierów muzyki elektronicznej, jak i organizatora niecodziennych koncertów tworzonych z wykorzystaniem reflektorów, laserów i fajerwerków. Jego występ przyciągają miliony fanów. W 1997 roku w Moskwie występ muzyka podziwiało 3,5 miliona widzów, a w 2005 r. artysta dał niezapomniany koncert "Przestrzeń wolności" na terenie Stoczni Gdańskiej, dla upamiętnienia 25-ej rocznicy powstania Solidarności.

Zdaniem recenzentów muzycznych, niesamowicie ekspresyjne widowiska tego charyzmatycznego artysty, tworzy niezwykły mariaż syntezatorów analogowych, ogromnych ekranów projekcyjnych HD, ekscytującej scenografii laserów i świateł, a wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej. Jarre zrewolucjonizował pojęcie koncertu, kreując właśnie takie spektakularne, dźwiękowo - muzyczne pejzaże.

- Chcę, aby ludzie zobaczyli moją muzykę. Nie przekazuję w słowach żadnej opowieści, pragnę tylko, aby ludzie zatopili się w zmysłowym doświadczeniu i aby pozwolili zabrać się swojej wyobraźni, dokądkolwiek ich ona powiedzie - tłumaczy artysta.

Na koncercie Jarre'a będzie można doświadczyć na żywo elektronicznej magii mistrza. Artysta zagra  utwory z swoich najważniejszych albumów, a wykona je przy użyciu oryginalnych analogowych syntezatorów oraz legendarnej laserowej harfy. Koncert w Płocku jest jednym z trzech planowanych koncertów artysty w listopadzie w Polsce. Pozostałe dwa odbędą się w Rzeszowie i Wrocławiu.

Dodatkowy koncert odbył się wczoraj w Dniu Niepodległości, 11 listopada w Gdańsku. Jak donosi strona arysty www.jeanmicheljarre.pl, Jarre rozpalił gdańską publiczność do czerwoności, a chcąc uczcić polskie święto narodowe wyszedł w szaliku w barwach naszej flagi narodowej.