18.11.2010

PKN ORLEN zdobywcą statuetki DEMES w kategorii Sponsor Sportu

PKN ORLEN zwyciężył w kategorii Sponsor Sportu w tegorocznych nominacjach DEMES – Nagrodach Biznesu Sportowego. Wśród pretendentów do tytułu było pięć firm zaangażowanych w rozwój polskiego sportu. Wyróżnienie zostało wręczone podczas  Gali Sportu i Biznesu, która odbyła się 18 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie. 

Nagrody Biznesu Sportowego przyznawane są firmom bezpośrednio zaangażowanym w rozwój polskiego sportu oraz przyczyniającym się do jego promocji na arenie międzynarodowej. Organizatorzy konkursu promują wszelkie inicjatywy cechujące się profesjonalizmem, kreatywnością oraz konsekwencją podejmowanych działań na rzecz integracji środowisk biznesowych i sportu. O przyznaniu nagród decyduje Rada Nagród, złożona z ekspertów w dziedzinie biznesu sportowego. W tym roku wyróżnienia wręczono w aż trzynastu kategoriach.

- Statuetka DEMES jest wielkim wyróżnieniem dla firmy PKN ORLEN. Nagroda w szczególny sposób podkreśla zaangażowanie Koncernu w działanie na rzecz rozwoju sponsoringu sportowego w Polsce. Rok 2010 obfitował w ciekawe wydarzenia, był również wyjątkowo udany dla sportowców, którym patronuje firma PKN ORLEN. Nasi reprezentanci odnosili sukcesy zarówno w obszarze lekkiej atletyki, jak również w sportach motorowych – czyli w dwóch podstawowych filarach w sponsoringu sportowym Spółki. Wierzymy, że nasze długofalowe działania w zakresie wspierania polskiego sportu przyczynią się do jego lepszej promocji na arenie międzynarodowej - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Firma PKN ORLEN kładzie nacisk na długofalowość podejmowanych aktywności w zakresie sponsoringu. Koncern sukcesywnie rozszerza portfolio działań, a poszczególne platformy komunikacyjne wykorzystuje do promocji poszczególnych marek handlowych.

Spółka od ponad dziesięciu lat jest obecna w sportach motorowych za sprawą rajdowego zespołu ORLEN Team. W tym roku dodatkowo do życia został powołany nowatorski projekt Verva Racing Team, wyścigowy zespół biorący udział w legendarnej serii Porsche Supercup towarzyszącej wyścigom F1.

W 2010 roku PKN ORLEN umacniał również kanał komunikacji w oparciu o lekką atletykę poprzez indywidualne kontrakty sponsorskie, wspieranie imprez międzynarodowego formatu i program rozwijania młodych talentów. PKN ORLEN był sponsorem Polskiej Reprezentacji na Zimowej Olimpiadzie w Vancouver oraz rozszerzył Grupę Sportową ORLEN – obok Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego i Anity Włodarczyk dołączyło do niej dwóch wybitnych biegaczy: Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski.

Spółka angażowała się także w sporty drużynowe. Został poszerzony zakres współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz Polskim Związkiem Koszykówki. PKN ORLEN inwestował również w rozwój sportu dzięki wsparciu kadry szkoleniowej oraz sponsoring pełnego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych, największej w Polsce imprezy sportowej skierowanej do dzieci i młodzieży.