12.10.2010

PKN ORLEN ponownie otrzymuje Laur Królowej Sportu

PKN ORLEN po raz drugi z rzędu otrzymał Laur Królowej Sportu w kategorii SPONSOR. Ponadto wyróżnieni zostali zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN: Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski oraz Marcin Lewandowski. Statuetki zostały przyznane podczas czwartej edycji Gali Laur Królowej Sportu organizowanej przez Polski Związek Lekkoatletyki.

Laury otrzymali najlepsi zawodnicy oraz trenerzy w podziale na kategorię ogólnopolską i regionalną. Wśród nagrodzonych znalazło się aż trzech zawodników Grupy Sportowej ORLEN. Piotr Małachowski został Zawodnikiem Roku w kategorii ogólnopolskiej, Marcin Lewandowski otrzymał taki sam tytuł w kategorii regionalnej, a Anitę Włodarczyk uhonorowano tytułem Osobowości Roku. Laur Królowej Sportu w kategorii sponsor po raz kolejny trafił do PKN ORLEN.

- To zaszczyt dla PKN ORLEN odebrać drugi raz z rzędu tak prestiżową nagrodę jaką jest Laur Królowej Sportu. Docenienie naszego zaangażowania w rozwój lekkiej atletyki utwierdza nas w przekonaniu o słuszności inwestycji w tę dyscyplinę. Dodatkowo cieszą wyróżnienia przyznane zawodnikom z Grupy Sportowej ORLEN. Serdecznie gratuluję Anicie, Piotrowi oraz Marcinowi - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Uroczysta Gala Lauru Królowej Sportu, która odbyła się w Bydgoszczy w Operze Nova przyciągnęła gwiazdy lekkiej atletyki, medalistów Mistrzostw Europy z Barcelony oraz działaczy i organizatorów związanych ze światem sportu.