26.10.2010

PKN ORLEN wyróżniony przez PZLA

PKN ORLEN, sponsor Polskiego Związku Lekkoatletyki, otrzymał nagrodę za zaangażowanie i działalność na rzecz rozwoju lekkiej atletyki w 2010 roku. Ponadto wszyscy medaliści Mistrzostw Europy w Barcelonie, w tym zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN: Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Tomasz Majewski, Marcin Lewandowski oraz Adam Kszczot, otrzymali specjalne wyróżnienia i nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia sportowe.

Nagrody za medale na Mistrzostwach Europy w Barcelonie oraz w kategoriach najlepszy  trener, impreza sportowa oraz sponsor zostały przyznane we wtorek 26 października, podczas konferencji prasowej w Centrum Olimpijskim, zorganizowanej z okazji podsumowania sezonu 2010.

Rok 2010 był bezprecedensowy dla polskiej lekkoatletyki we wszystkich kategoriach wiekowych, przy czym wśród seniorów prym wiedli zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN. W czerwcu Anita Włodarczyk ustanowiła nowy rekord świata w rzucie młotem i zapisała się po raz drugi w historii jako najdalej rzucająca zawodniczka świata. Następnie polska reprezentacja lekkoatletyczna, której generalnym sponsorem jest PKN ORLEN, zdobyła dziewięć medali i ustanowiła najlepszy wynik od 36 lat. W Barcelonie zawodnicy GRUPY Sportowej ORLEN zdobyli podwójne złoto (Małachowski – rzut dyskiem, Lewandowski – bieg na 800m), medal srebrny (Majewski – pchnięcie kulą) oraz dwa brązowe krążki (Włodarczyk – rzut młotem oraz Kszczot – bieg na 800m). Zwieńczeniem lekkoatletycznego sezonu było zwycięstwo Piotra Małachowskiego w Diamentowej Lidze.

- PKN ORLEN wspiera rozwój polskiej lekkoatletyki oraz poszczególnych sportowców startujących w imprezach najwyższej rangi i osiągających sukcesy na arenach międzynarodowych. Od początku współpracy wierzyliśmy w efektywność kanału komunikacji budowanego w oparciu o tę dyscyplinę. Sukcesy odnoszone przez naszych zawodników zachęcają nas do nieustannego rozszerzania naszego zaangażowania. Obecnie Grupa Sportowa ORLEN składa się z pięciu wybitnych sportowców, a PKN ORLEN bardzo ściśle współpracuje z PZLA oraz - poprzez sponsoring Czwartków Lekkoatletycznych - przyczynia się do rozwoju karier najmłodszych lekkoatletów. Dzięki sukcesom polskich lekkoatletów Koncern może wzmocnić swój wizerunek na rynku globalnym - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN ORLEN nieustannie poszukuje niestandardowych form promocji pozwalających na zwiększenie rozpoznawalności swoich marek handlowych oraz trafiających do nowych grup odbiorców. Koncern należy do ścisłej czołówki polskich firm, które w swoich strategiach marketingowych kładą nacisk na zaangażowanie sponsoringowe na rzecz przedsięwzięć sportowych. PKN ORLEN jest sponsorem generalnym polskiej reprezentacji lekkoatletycznej i ruchu olimpijskiego. Wspiera również indywidualne talenty: Tomasza Majewskiego, Anitę Włodarczyk i Piotra Małachowskiego oraz Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota. W 2009 roku spółka stała się także partnerem cyklu Czwartków Lekkoatletycznych – największej imprezy sportowej w Polsce adresowanej do dzieci i młodzieży. Koncern od lat konsekwentnie inwestuje też w sporty motorowe, które w naturalny sposób wspierają wizerunek PKN ORLEN jako największego producenta i dystrybutora paliw w Europie Środkowo-Wschodniej.