17.08.2010

Nowi mistrzowie w Grupie Sportowej ORLEN

PKN ORLEN poszerzył Grupę Sportową ORLEN o kolejne lekkoatletyczne sławy. Do grona zawodników indywidualnie wspieranych przez Koncern dołączyli Marcin Lewandowski oraz Adam Kszczot - zdobywcy złotego oraz brązowego medalu w biegu na 800 m podczas Mistrzostw Europy w Barcelonie.

Tym samym PKN ORLEN wzmacnia działania w obszarze lekkiej atletyki kontynuując wyznaczony kierunek w marketingu sportowym. Marcin Lewandowski oraz Adam Kszczot obok Anity Włodarczyk, Tomasza Majewskiego oraz Piotra Małachowskigo wejdą w skład Grupy Sportowej ORLEN, która od lat wiedzie prym i bije rekordy podczas międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych.

- W działaniach marketingowych PKN ORLEN koncentruje się zarówno na sponsoringu indywidualnym zawodników jak również całego ruchu lekkoatletycznego. Wspieramy ponadto lekkoatletyczne grupy młodzieżowe, co doskonale wpisuje się w długookresową strategię Koncernu polegającą na promocji młodych talentów. Sukces marketingowy osiągnięty dzięki wybitnym wynikom zawodników z Grupy Sportowej ORLEN utwierdził nas w przekonaniu o słuszności kontynuowania i rozszerzania pola działań w oparciu o lekką atletykę. Liczymy, że kolejne sukcesy osiągane przez Marcina Lewandowskiego oraz Adama Kszczota przyczynią się do zwiększania rozpoznawalności naszych marek - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN ORLEN nieustannie poszerza obszar aktywności sponsoringowych oraz poszukuje nowych form komunikacji z rynkiem. Firma angażuje się w imprezy, które są szczególnie ważne dla Polaków ze względu na swoją rangę i charakter. PKN ORLEN wspiera indywidualnie lekkoatletów osiągających wybitne sukcesy na arenie międzynarodowej, jest sponsorem Polskiego Związku Lekkoatletycznego i Ruchu Olimpijskiego. Ponadto, od lat Koncern jest obecny w sporcie motorowym jako dziedzinie najbliższej głównemu obszarowi działalności spółki. Najbardziej znanym przedsięwzięciami Koncernu w tym obszarze są ORLEN Team i Verva Racing Team.

Sylwetka Marcina Lewandowskiego

Marcin Lewandowski urodził się 13 czerwca 1987 roku w Szczecinie. Karierę sportową zaczynał w 2002 roku. Specjalizuje się w biegach średnich, głównie w biegu na 800 m. Na tym dystansie w jego dorobku medalowym znajdują się: złoty medal Mistrzostw Europy w Barcelonie (2010) i młodzieżowych Mistrzostw Europy w Debreczynie (2007) oraz srebrny medal młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kownie (2009). W biegu na 800 m zajął również drugie miejsca podczas Pucharu Europy w Annecy (2008) oraz drużynowych Mistrzostw Europy w Bergen (2010). Mistrzostw Świata w Berlinie zakończył na ósmej pozycji, natomiast rok wcześniej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zakończył zawody na półfinale.

Sylwetka Adama Kszczota

Adam Kszczot urodził się 2 września 1989 roku w Opocznie. Polski lekkoatleta, średniodystansowiec. Specjalizuje się w biegu na 800 m. W jego dorobku medalowym znajdują się: brązowy medal Mistrzostw Europy w Barcelonie (2010) i halowych Mistrzostw Świata w Dausze (2010), złoty medal młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kownie (2009) oraz brązowy medal Mistrzostw Europy juniorów w Hengelo (2007). Nie brał udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008), a w Mistrzostwach Świata w Berlinie (2009) zakończył rywalizację na półfinale.