19.01.2010

Olimpijskie Mobilne Stop Cafe z wizytą w Tatrach

PKN ORLEN przygotował liczne atrakcje dla sympatyków sportów zimowych, którzy w sezonie olimpijskim odwiedzą Banię (Białka Tatrzańska), Harendę Zakopane oraz Witów. Już w lutym do tych trzech ośrodków narciarskich zawita śnieżne miasteczko Olimpijskie Mobilne Stop Cafe. 

Dla fanów ekstremalnych ewolucji na nartach i snowboardzie po raz pierwszy w Polsce pojawi się potężna powietrzna poduszka pneumatyczna Big Air BAG. W specjalnej strefie kibica będzie można aktywnie dopingować polską reprezentację olimpijską, której sponsorem jest PKN ORLEN. Dla wszystkich chętnych rozegrane zostaną również zawody slalomowe.

Przy naczepie Olimpijskie Mobilne Stop Cafe powstanie strefa, w której chętni zregenerują siły przy gorącej kawie i zapiekance, jednocześnie śledząc na plazmowych ekranach zmagania polskich sportowców w Vancouver. Ponadto ci, w których obudzi się duch rywalizacji, będą mogli sami powalczyć o zwycięstwo na stoku podczas zawodów slalomowych. Dla spragnionych większej dawki adrenaliny PKN ORLEN przygotował „bag jump”, czyli  skoki  ze śnieżnej skoczni (tzw. kickera) z lądowaniem na gigantycznej poduszce powietrznej. Jest to pierwsza w naszym kraju okazja do tego typu ekstremalnych przygód. Sprzęt, dzięki technologii dwóch wewnętrznych poduszek oraz czujników objętości powietrza sprawia, że lądowanie po wyskoku z „hopy" jest amortyzowane, bezbolesne i gwarantuje świetną zabawę. Dodatkowo, korzystając z dmuchanej poduszki, profesjonaliści polskiego freestyle’u zaprezentują swoje umiejętności i pokazowe tricki. Mniej zaawansowani amatorzy sportów zimowych będą mogli natomiast skorzystać z rad instruktorów oraz przetestować najnowszy sprzęt narciarski. Każdego dnia organizowane będą również poranne rozgrzewki, zabawy i konkursy.

Z atrakcji Olimpijskiego Mobilnego Stop Cafe będzie można skorzystać przez 4 dni w każdej z  3 wybranych stacji narciarskich:

  • 12-15 luty Bania (Białka Tatrzańska)
  • 17-20 luty Harenda Zakopane
  • 22-25 luty Witów

18 stycznia została uruchomiona strona internetowa www.mobilnestopcafe.pl oraz profil na portalu społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/mobilnestopcafe. Na obydwu serwisach publikowane są aktualne informacje o zbliżającej się akcji, a w trakcie jej trwania umieszczane będą mini relacje z każdego dnia na stoku, materiały multimedialne oraz najnowsze wiadomości z Vancouver.

Olimpijskie Mobilne Stop Cafe jest inicjatywą PKN ORLEN, sponsora polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Naczepa, nagrodzona w zeszłorocznym konkursie Machina Design Awards, jest mobilną wersją gastronomicznych punktów Stop Cafe, zlokalizowanych na najważniejszych stacjach paliwowych ORLEN w Polsce. W minionym roku Mobilne Stop Cafe odwiedziło największe imprezy sportowe i motoryzacyjne w całym kraju.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Dejmek, LIVE, tel. 0 600 802 200, e-mail: kasia@live.com.pl
Tomasz Ignatowicz, LIVE, tel. 0 600 384 484, e-mail: tomek@live.com.pl