26.09.2011

Motocyklowy konkurs MotoMaroko rozstrzygnięty!

W sobotę, 24 września wyłoniono sześciu finalistów Konkursu MotoMaroko zorganizowanego w ramach V edycji programu „ORLEN. Bezpieczne Drogi”. Zwycięzcy w nagrodę wezmą udział w tygodniowej wyprawie motocyklowej na terenie Maroka kierowanej przez zawodników ORLEN Team.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się 22 czerwca br. Motocykliści tankujący na stacjach PKN ORLEN mogli zgłaszać się do konkursu wypełniając specjalny formularz zamieszczony na stronie www.motomaroko.pl. Zadaniem uczestników było opisanie najbardziej fascynującej trasy, jaką do tej pory przebyli na swoim motocyklu oraz przesłanie wypowiedzi dotyczącej najważniejszych aspektów bezpieczeństwa motocyklisty na drodze.

W półfinale jury wyłoniło 15 laureatów, którzy 24 września na starym poligonie wojskowym w Górze Kalwarii koło Warszawy walczyli o  główną nagrodę. Podczas finału kandydaci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, budowy motocykla, zasad bezpieczeństwa na drodze oraz praktycznymi umiejętnościami jazdy na motocyklu terenowym. Po wielu trudnych testach i zaciętej rywalizacji wyłoniona została szóstka zwycięzców, wśród których znalazły się także kobiety,miłośniczki dwóch kółek. Zostali nimi:

1. Daniel Smutkiewicz
2. Przemysław Szymański
3. Jarosław Rejzmund
4. Joanna Modrzewska
5. Aleksandra Trzaskowska
6. Andrzej Goleń

- Serdecznie gratuluję wszystkim finalistom konkursu nieprzeciętnej wiedzy teoretycznej i wysokich umiejętności jazdy na motocyklu. Mam nadzieję, że po trudach konkursu wyprawa do Maroka stanie się dla nich niezapomnianą i jedną z najpiękniejszych przygód związanych z jednośladami. Wierzę również, że nasi laureaci staną się propagatorami bezpieczeństwa i rozważnego zachowania na drodze - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

Główną nagrodą w konkursie MotoMaroko jest wyprawa wraz z zawodnikami ORLEN Team do Maroka. Wymagająca trasa ma ponad 500 kilometrów i przebiega po bezdrożach Afryki Północno-Zachodniej z Marakeszu do regionu Merzouga. Motocykliści przejadą przez największe w Afryce pasmo gór Atlas i zmierzą się z piaskami Sahary. Dodatkową atrakcją wyprawy będzie m.in. możliwość obejrzenia Rajdu Merzouga, w którym wystartuje Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team. Wyprawa to także wyjątkowa okazja do zapoznania się z technikami jazdy wykorzystywanymi podczas rajdu Dakar pod okiem mistrzów.

Konkurs MotoMaroko jest elementem kampanii społecznej „Niech żyją motocykliści!” organizowanej w ramach V edycji programu „ORLEN. Bezpieczne Drogi”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. W tym roku Koncern zwraca szczególną uwagę na zasady przyjaznego współużytkowania dróg przez kierowców samochodów i motocykli. Więcej o programie można przeczytać na stronie www.orlenbezpiecznedrogi.pl.