14.12.2012

„Niesamowici ludzie” - nowy projekt PKN ORLEN na Facebook’u

Dołącz przypinkę do jednego ze swoich zdjęć na Facebook’u, a ORLEN przeznaczy złotówkę na rzecz wkraczających w samodzielność i dorosłe życie wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka! Ruszyła akcja inaugurująca nowy fanpage „Niesamowici ludzie” (www.facebook.com/niesamowiciludzie), którego celem jest stworzenie społeczności gotowej nieść pomoc innym.

Fanpage „Niesamowici ludzie” to platforma komunikacyjna, której głównym założeniem jest angażowanie społeczności, w niebanalny i przyjazny sposób, do aktywności dobroczynnej, a jednocześnie prezentacja społecznej działalności PKN ORLEN. Projekt inauguruje specjalna aplikacja umożliwiająca użytkownikom dołączenie do swojego zdjęcia przypinki z tytułem profilu. Każda osoba, która zdecyduje się na taki ruch generuje 1 zł, które PKN ORLEN wpłaci na rzecz wsparcia wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka wkraczających w dorosłe życie.

Dorastający wychowankowie Rodzinnych Domów Dziecka dzielnie stawiają czoła wyzwaniom związanym z samodzielnością i dorosłością. Są jak tytułowi „Niesamowici ludzie”. Nasza akcja powstała, by poszerzyć świadomość tej niełatwej sytuacji, w jakiej znajdują się zbliżający do pełnoletniości podopieczni oraz okazać im wsparcie – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

Wsparcie Rodzinnych Domów Dziecka jest domeną Fundacji ORLEN – DAR SERCA, która od 11 lat realizuje projekty służące podnoszeniu jakości życia społecznego. Z pomocy Fundacji korzysta obecnie ponad 2000 wychowanków z ok. 270 RDD z całej Polski. Fundacja przekazuje środki na doraźną pomoc, leczenie i rehabilitację dzieci, dofinansowuje naukę i funduje stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Wychowankowie i opiekunowie RDD uczestniczą w organizowanym przez Fundację wypoczynku wakacyjnym oraz spotkaniach i szkoleniach.

PKN ORLEN znajduje się w gronie liderów społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce i jest inicjatorem wielu programów edukacyjnych, m.in. „ORLEN. Bezpieczne drogi” czy „Lekcja Chemii”, aktywnie wspiera jednostki Straży Pożarnej, prowadzi mecenat sportowy i kulturalny.