27.04.2012

PKN ORLEN rozszerza zasięg kart flotowych

Koncern przygotował dla klientów nową, międzynarodową kartę OPEN DRIVE. Umożliwi ona bezgotówkowe zakupy na ponad 2 500 stacjach paliw należących do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN pod marką ORLEN i BLISKA w Polsce, BENZINA i BENZINA PLUS w Czechach, STAR w Niemczech oraz ORLEN na Litwie.

Karta OPEN DRIVE przeznaczona jest przede wszystkim dla firm, których floty samochodowe poruszają się na trasach polskich, niemieckich, litewskich i czeskich. W celu ułatwienia rozliczeń wszystkie transakcje realizowane za pośrednictwem karty OPEN DRIVE będą umieszczone na jednej zbiorczej fakturze VAT z danego kraju. Jest to również duże ułatwienie dla kierowców, którzy oszczędzają czas, nie czekając na wystawienie faktury. Klient ma możliwość wyboru waluty zapłaty za transakcje zagraniczne tj. PLN lub EUR. Ponadto klient może odzyskać podatek VAT od zrealizowanych transakcji zagranicznych na atrakcyjnych warunkach. 

Bezpieczeństwo użytkowania kart flotowych przez klientów jest dla PKN ORLEN priorytetem. Dlatego podobnie jak w przypadku Floty, z kartą OPEN DRIVE  związana jest możliwość korzystania z bezpłatnego, wygodnego i bezpiecznego konta do zarządzania on-line wydatkami przez dysponentów taboru samochodowego. Poprzez spersonalizowaną stronę internetową, klient ma pełny wgląd do wszystkich raportów zakupowych oraz faktur, może zablokować posiadane karty, zamówić nowe lub zmienić wysokość dziennego limitu.

Oferta OPEN DRIVE pozwala na zróżnicowanie kategoriamii zakupowych na kartach jednej firmy. W ten sposób klient może dostosować opcje karty do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy, który może dysponować jedną kartą obowiązującą na rynku polskim, czeskim, niemieckim oraz litewskim. Klienci mogą również ustalić i modyfikować wysokość dziennego limitu wartościowego zakupionych produktów na każdej z kart, również już w trakcie użytkowania karty.

Wnioski o wydanie kart OPEN DRIVE można składać za pośrednictwem strony internetowej www.flota.orlen.pl lub w kontakcie konsultantami na całodobowej infolinii programu FLOTA:

0801 235 682, czyli 0801 2 FLOTA – z telefonów stacjonarnych
0501 235 682, czyli 0501 2 FLOTA – z telefonów komórkowych