20.11.2012

ORLEN „Mecenasem Polskiego Sportu”

PKN ORLEN otrzymał prestiżową nagrodę „Mecenasa Polskiego Sportu” przyznaną w plebiscycie organizowanym przez CANAL+ oraz Krajową Izbę Sportu.

Celem inaugurowanego w tym roku plebiscytu było uhonorowanie podmiotów aktywnie wspierających rozwój polskiego sportu. Inicjatywa została objęta patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

– Ocena niezależnych środowisk opiniotwórczych jest dla nas najlepszym barometrem skuteczności podejmowanych działań.  Od lat aktywnie  angażujemy się w ważne dla Polaków dyscypliny, wydarzenia i sportową  edukację młodzieży. Staramy się spełniać oczekiwania wobec największej polskiej firmy, a jednocześnie wspierać rozwój dyscyplin, które wspierają wizerunek naszych marek rynkowych. Obecność w gronie mecenasów sportu utwierdza nas w przekonaniu o obraniu właściwego kierunku – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN ORLEN promuje sport od momentu swojego powstania. To z jednej strony sposób budowania programów w obszarze marketingu oraz CSR i umacniania swojej pozycji na rynku, z drugiej zachęta do aktywnego życia i zdrowej rywalizacji. Do sztandarowych działań Koncernu należy sponsoring sportu motorowego, z rajdowym zespołem ORLEN Team i wyścigowym – VERVA Racing Team na czele. Koncern wspiera również lekkoatletykę – współpracując z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży – organizatorem „Czwartków Lekkoatletycznych”. W ramach aktywności związanych z lekką atletyką powołana została Grupa Sportowa ORLEN. Koncern jest również sponsorem Ruchu Olimpijskiego. W tym roku spółka stała się partnerem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz sponsorem generalnym Reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, a zawodowa liga siatkówki kobiet przyjęła nazwę – ORLENLiga.