29.11.2012

PKN ORLEN dla paraolimpijczyków

„Pełnia życia” to nowy program stypendialny Fundacji ORLEN – Dar Serca. Stypendia otrzymało sześciu zdobywców złotych medali na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012 w konkurencjach lekkoatletycznych.

Zainicjowany przez PKN ORLEN i Fundację ORLEN – Dar Serca program „Pełnia życia” jest kolejnym obszarem aktywności Koncernu w zakresie wspierania i rozwijania polskiego sportu. Stypendia przeznaczone na rozwój karier sportowych otrzymają zawodnicy, którzy odnieśli największe sukcesy podczas paraolimpiady w Londynie. Program „Pełnia życia” wystartował w listopadzie 2012 i prowadzony będzie przez rok.

- Program „Pełnia życia” w naturalny sposób uzupełnia podejmowane przez PKN ORLEN inicjatywy wspierające polskich sportowców. Wspaniałe sukcesy naszych paraolimpijczyków oraz aplauz, z jakim się spotkały pokazują, że sport przez duże "s" wraca do swoich korzeni i staje się znów dostępny dla każdego. Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu idea paraolimpiad zostanie w Polsce wzmocniona, a samym sportowcom da szansę osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Stypendystami Fundacji ORLEN – Dar Serca zostali: Karolina Kucharczyk (skok w dal), Barbara Niewiedział (bieg na 1500 m), Ewa Durska (pchnięcie kulą), Mateusz Michalski (bieg na 200 m), Maciej Lepiato (skok wzwyż), Katarzyna Piekart (rzut oszczepem).

PKN ORLEN od lat jest zaangażowany w promocję sportu. To z jednej strony sposób budowania programów w obszarze marketingu oraz CSR i umacniania swojej pozycji na rynku, z drugiej zachęta do aktywnego życia i zdrowej rywalizacji. Do sztandarowych działań Koncernu należy sponsoring sportu motorowego, z rajdowym zespołem ORLEN Team i wyścigowym – VERVA Racing Team na czele. Koncern wspiera również lekkoatletykę – współpracując z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży – organizatorem największej lekkoatletycznej sportowej imprezy dla dzieci i młodzieży jaką są Czwartki Lekkoatletyczne. W ramach aktywności związanych z lekką atletyką powołana została Grupa Sportowa ORLEN. Koncern jest również sponsorem Ruchu Olimpijskiego. W tym roku spółka stała się partnerem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz sponsorem generalnym Reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, a zawodowa liga siatkówki kobiet przyjęła nazwę – ORLENLiga. Od 1996 roku PKN ORLEN jest sponsorem tytularnym Międzynarodowego Turnieju w Tenisie na Wózkach PŁOCK ORLEN Polish Open.