16.03.2012

PKN ORLEN nagrodzony za wyjątkowe warunki pracy certyfikatem Top Employers Polska 2012

PKN ORLEN oferuje swoim pracownikom bardzo dobre warunki pracy, potwierdziło badanie Instytutu Corporate Research Foundation (CRF), niezależnej międzynarodowej organizacji odpowiedzialnej za realizację projektów Top Employers. Koncern uzyskał szczególnie wysokie wyniki w obszarze świadczeń podstawowych oraz szkoleniach i rozwoju.

PKN ORLEN jest jednym z niewielu polskich pracodawców, którzy otrzymali certyfikat Top Employers Polska 2012. Polskie  instytucje oceniano w takich kategoriach jak świadczenia podstawowe i dodatkowe, warunki pracy, szkolenia i rozwój, kultura organizacyjna firmy oraz rozwój kariery zawodowej. Eksperci prowadzący badanie, docenili Koncern za wyjątkowe warunki pracy, na które składa się bogaty pakiet socjalny, atrakcyjny system wynagradzania, bezpieczne warunki pracy, szerokie możliwości rozwoju, klarowny system ocen, możliwość awansu w całej grupie kapitałowej oraz stabilna pozycja firmy z tradycjami. 

– Koncentrujemy się nie tylko na szkoleniach - zapewniamy pracownikom realne możliwości dalszego rozwoju oraz udziału w ciekawych projektach. Dostęp do programów rozwojowych ma wielu pracowników. Celem polityki szkoleniowej spółki jest wspieranie obszarów biznesowych w realizacji zadań i celów strategicznych poprzez dostarczanie koniecznej wiedzy i umiejętności praktycznych. Oferta obejmuje szkolenia zarówno z zakresu umiejętności osobistych, menedżerskich, jak i kursy pogłębiające wiedzę specjalistyczną. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na studia podyplomowe, doktoranckie lub naukę języków obcych. Oczywiście zapewniamy również obligatoryjne kursy i szkolenia, niezbędne na danym stanowisku pracy – powiedział Rafał Sekuła, Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr PKN ORLEN.

Podczas badania Top Employers oceniane są wszystkie elementy zarządzania obszarem HR. Drobiazgowo sprawdzane są decydujące elementy, do których należą stosowane praktyki i zasady w takich kategoriach, jak wynagrodzenia i benefity, szkolenia, rozwój kariery zawodowej, warunki pracy i kultura organizacyjna firmy.

Fundacja Corporate Research Foundation (CRF) powstała w 1991 jako wspólna inicjatywa środowiska naukowego, dziennikarzy biznesowych, stowarzyszeń handlowych, badaczy oraz międzynarodowych wydawców w celu pokazania najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania HR. Siedziba główna Instytutu CRF znajduje się w Holandii, a firma jest obecna w czternastu krajach na czterech kontynentach. Holenderskie Ministerstwo Gospodarki uznało, że znak certyfikacji Top Employers jest rzetelny w 100%. Jak wynika z jego analiz, oceny przedstawione w projekcie są w pełni wiarygodne, a certyfikaty są przyznawane wyłącznie najlepszym pracodawcom, spełniającym standardy określające doskonałe wyniki w dziedzinie zasad HR.