13.08.2012

Prudel i Fijałek wystartują w Mazury ORLEN Grand Slam

Znakomity polski duet siatkarski wspierany przez PKN ORLEN – Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek – po raz kolejny weźmie udział w elitarnych rozgrywkach Mazury ORLEN Grand Slam. Już dziś, w Starych Jabłonkach, rozpoczynają się zawody, stanowiące jedną z eliminacji Pucharu Świata w siatkówce plażowej FIVB Beach Volleyball SWATCH World Tour.

Turniej w Starych Jabłonkach jest zaliczany do najwyższej rangi Pucharu Świata w siatkówce plażowej – Grand Slam. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek po raz kolejny spróbują swoich sił w zawodach, których tytularnym sponsorem został PKN ORLEN. W ubiegłym roku para Prudel - Fijałek dotarła do finału. W tym roku mają nadzieję na poprawienie wyniku i sięgnięcie po najwyższe trofeum.

– Cieszę się, że Mariusz i Grzegorz ponownie wystartują w sponsorowanym przez PKN ORLEN Turnieju. Podczas Igrzysk Olimpijskich udowodnili, że są w doskonałej formie i jestem przekonany, że będą walczyć o zwycięstwo w siatkarskiej rundzie Pucharu Świata – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN. – Nasi siatkarze będą z pewnością mogli liczyć na doping wspaniałych kibiców. Mam nadzieję, że w Starych Jabłonkach będziemy świadkami nie tylko powtórzenia, ale wręcz polepszenia ubiegłorocznego wyniku Polaków.

Mazury ORLEN Grand Slam, to jeden z elitarnych turniejów z cyklu Swatch FIVB World Tour, rozgrywanych w najciekawszych zakątkach świata - na plażach, nad jeziorami, w górach oraz w centrach wielkich metropolii. Stare Jabłonki, po raz pierwszy gościły najlepszych siatkarzy plażowych świata w lipcu 2004 roku. W ostatnich latach doskonała organizacja zawodów została doceniona nie tylko przez samych zawodników, ale także przez międzynarodowe władze siatkówki. Dzięki temu, turniej w Starych Jabłonkach na stałe zagościł w kalendarzu rozgrywek World Tour.