12.06.2013

PKN ORLEN sponsorem Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym

VII edycja Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym odbędzie się w najbliższy weekend w Lubelskiej Hali GLOBUS. Sportowym zmaganiom o Puchar Świata towarzyszyć będzie także rywalizacja ponad sześciuset najmłodszych adeptów karate w ramach zawodów Pucharu Polski Dzieci. Na turniej wstęp jest bezpłatny.

W tegorocznej edycji Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym udział wezmą zawodnicy światowej czołówki. O najlepsze miejsca rywalizować będzie po ośmiu karateków w kategorii kobiet i mężczyzn. Szesnastu najlepszych sportowców globu z dziewięciu krajów zostało wytypowanych przez Międzynarodową Federację Karate Tradycyjnego. W Lublinie obecni będą reprezentanci Brazylii, Izraela, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Czech, Armenii, Rosji oraz Polski.

– Karate tradycyjne cieszy się w naszym kraju wciąż rosnącą popularnością wśród wszystkich pokoleń. Zdaniem autorytetów z kręgu wschodnich sztuk walki, do uprawiania tej dyscypliny skłania nie tylko możliwość rozwoju fizycznego, ale również umysłowego, ponieważ karate to nie tylko sport, ale także styl życia. Turniej będzie niewątpliwie okazją zobaczenia na żywo najlepszych adeptów tej sztuki walki – powiedział Leszek Kurnicki Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Lubelskie zawody to kolejna bardzo ważna impreza rangi mistrzowskiej organizowana w ostatnim czasie w Polsce. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Płocku odbyły się zawody Pucharu Europy, a Łódź gościła najlepszych karateków walczących w XVI Mistrzostwach Świata, w których ogromny sukces odnieśli reprezentanci Polski zdobywając łącznie 20 medali w tym 7 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.
Wszystkie wspomniane zawody odbywały się dzięki wsparciu sponsorów do których należy PKN ORLEN współpracujący z Fundacją Rozwoju Karate Tradycyjnego w Polsce.

Przed oficjalnym rozpoczęciem Pucharu Świata w piątek 14 czerwca w Trybunale Koronnym odbędzie się konferencja naukowa dotycząca rozwoju karate tradycyjnego na świecie.

Program zawodów VII edycji Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym:
15 czerwca (sobota)
godz. 10:00 - ceremonia otwarcia XIII edycji Pucharu Polski Dzieci
godz. 10:30 - Puchar Polski Dzieci 
godz. 17:00 - rozpoczęcie VII edycji Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym
16 czerwca (niedziela)
godz. 10 - cd. Pucharu Polski Dzieci

Zapraszamy do Lublina wszystkich miłośników karate, jak również tych którzy dopiero pragną poznać tajniki tej sztuki walki.