03.04.2013

Nowa jakość na hurtowym rynku paliw

Spółka ORLEN Paliwa przejęła obsługę sprzedaży hurtowej paliw i oleju opałowego do części małych i średnich przedsiębiorstw oraz hurtowni, które dotychczas były obsługiwane bezpośrednio przez PKN ORLEN. Nowe zasady funkcjonowania tego obszaru obowiązują od kwietnia br. 

- Koncentracja wydzielonej części handlu hurtowego w Grupie Kapitałowej ORLEN ma na celu przede wszystkim optymalizację systemu sprzedaży w tym obszarze. Jestem przekonany, że wdrożone zmiany umożliwią stworzenie nowej jakości na hurtowym rynku paliw w Polsce. Połączenie najlepszych praktyk stosowanych dotychczas w obu firmach zapewni naszym klientom wymierne korzyści w postaci atrakcyjnej i nowoczesnej oferty bazującej na sprawnej infrastrukturze, wysokiej jakości produktów oraz wieloletnim doświadczeniu – podkreśla Andrzej Niedbalski, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa.

Nowa, ulepszona oferta opierać się będzie na ujednoliconych procedurach, wykorzystaniu efektu skali w zakresie logistyki i zapewni większą elastyczność w zakresie obsługi klientów.