11.06.2015

ORLEN gospodarzem delegacji polskiego MSZ w Calgary

We wtorek, 9 czerwca w kanadyjskim biurze ORLEN Upstream Canada wizytę złożyła Pani Katarzyna Kacperczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Spotkanie odbyło się w ramach kilkudniowej misji MSZ w Kanadzie, realizowanej równolegle do trwających w Calgary targów Global Petroleum Show.

Polska delegacja rozpoczęła misję od wizyty w Vancouver. Wśród omawianych z kanadyjską administracją tematów dominowały zagadnienia z zakresu energetyki, w tym sektorów naftowo-gazowniczego, wydobywczego i GreenEvo. Uczestnicy misji, reprezentujący Ministerstwo Spraw Zagranicznych, władze samorządowe oraz wiodące polskie podmioty realizujące już działalność na terytorium Kanady, bądź poszukujące synergii, złożyła wizytę w siedzibach dwóch polskich czempionów: KGHM International i ORLEN Upstream Canada, spółki z Grupy ORLEN.

Spotkanie w siedzibie ORLEN Upstream Canada w Calgary rozpoczęło się od tradycyjnej dla regionu „white hat ceremony” (tłum. ceremonii białego kapelusza), która jest symbolem gościnności mieszkańców Zachodniej Kanady i dedykowana najwyższym urzędnikom i honorowym gościom. Następnie uczestników spotkania zapoznano z działalnością Grupy ORLEN w Kanadzie i zaproszono do dyskusji.

Plan dnia w dalszej kolejności przewidywał spotkania z przedstawicielami administracji Alberty, w tym instytucji zajmujących się nadzorem nad działalnością poszukiwawczo-wydobywczą w naftowej prowincji Kanady. Delegacja odwiedziła również stoisko narodowe przygotowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Montrealu, które umożliwiło polskim firmom prezentację podczas Global Petroleum Show.

Global Petroleum Show to jedne z największych targów sektora naftowego na świecie organizowane od 1968 roku. Kilkadziesiąt tysięcy uczestników i 2000 wystawców spotyka się co roku by zaprezentować nowinki techniczne i najnowsze odkrycia w dziedzinie udoskonalania usług dla branży poszukiwawczo-wydobywczej. ORLEN Upstream Canada wsparł tegoroczną edycję targów jako sponsor wydarzenia.