26.02.2015

Defibrylatory na stacjach ORLEN w Płocku

Cztery stacje ORLEN w Płocku wyposażone zostały w defibrylatory typu PRIMEDIC HEARTSAVE AED pozwalające na szybką i zdecydowaną reakcję ratunkową u osób z objawami zatrzymania krążenia. To efekt inicjatywy realizowanej w ramach programu ORLEN dla Płocka, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Włączenie Płocka do programu upowszechniania użycia defibrylatorów typu AED w miejscach dużych skupisk ludzkich zwiększa nie tylko bezpieczeństwo samych kierowców, ale wszystkich mieszkańców Płocka, którzy znajdą się w sytuacji zagrażającej ich życiu w wyniku zatrzymania krążenia.

Zastosowane defibrylatory to urządzenia automatyczne, które w sposób intuicyjny i logiczny mogą być użyte przez osoby nie związane na co dzień ze służbą zdrowia w celu przywrócenia funkcji życiowych. Personel stacji, na których pojawiły się urządzenia przeszedł szkolenie w zakresie ich obsługi oraz zagadnień dotyczących pomocy osobom z objawami zatrzymania krążenia.

W ramach programu ORLEN dla Płocka, Koncern prowadzi szereg inicjatyw istotnych z punktu widzenia potrzeb społecznych mieszkańców, również w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa. Płocka spółka od lat jest partnerem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, a od dwóch lat udziela wsparcia Szpitalowi św. Trójcy w Płocku. Dzięki udzielonej tylko w zeszłym roku pomocy, placówka przy ul. Medycznej wzbogaciła się o 3 w pełni wyposażone stanowiska ratunkowe na Oddziale Intensywnej Terapii oraz niezależnie w dwa respiratory dla dzieci i dorosłych, dwa stacjonarne aparaty do znieczulenia i kardiomonitor. Szpital św. Trójcy stał się posiadaczem nowego cyfrowego aparatu rentgenowskiego, aparatu USG oraz stołu do operacji ortopedycznych.

Lista stacji ORLEN w Płocku, na których dostępne są defibrylatory:

1. SP ORLEN Premium nr 993, przy ul. Piłsudskiego 2
2. SP ORLEN Premium nr 4020 przy ul. Łukasiewicza 15
3. SP ORLEN Premium nr 4032 przy ul. Kolejowej 46
4. SP ORLEN Premium nr 4203 przy ul. Wyszogrodzkiej 150