28.06.2016

ORLEN z innowacyjnym systemem płatności mobilnych

Nowy system płatności mobilnych, mFlota, umożliwi płatność za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na stacjach paliw należących do sieci PKN ORLEN. Aplikacja stworzona przez Koncern będzie w pierwszej kolejności dostępna dla użytkowników karty flotowej OpenDrive i na ponad 100 stacjach paliw, a następnie sukcesywnie udostępniana dla większego grona klientów oraz na coraz większej liczbie stacji. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku paliwowym w Polsce.

Dokonanie płatności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze będzie możliwe po zainstalowaniu na smartfonie specjalnej aplikacji obsługującej płatności mobilne. Wdrożone rozwiązanie zdecydowanie przyspieszy i uprości obsługę płatności dla klientów, których wizyta na stacji paliw ogranicza się jedynie do zakupu paliwa. Innym, już po zwolnieniu dystrybutora, umożliwi dokonanie, bez pośpiechu, dalszych zakupów w tym skorzystanie z oferty gastronomicznej na stacji.

- Myśląc o usłudze płatności mobilnych zależało nam przede wszystkim na stworzeniu rozwiązania gwarantującego niezawodność i bezpieczeństwo transakcji. Dodatkowo istotna była dla nas intuicyjność w użyciu i możliwość rozwoju nowych funkcjonalności. Aplikacja mFlota jest kolejnym przykładem, że organizacyjnie i technologicznie PKN ORLEN jest liderem innowacji w segmencie sprzedaży detalicznej w Polsce -  podkreśla Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Sprzedaży w PKN ORLEN.

Aplikacja będzie dostępna na platformach iOS, Android i Windows Phone. Zaawansowana architektura informatyczna obejmuje dedykowany komponent płatności mobilnych zintegrowany z systemem rozliczania transakcji flotowych, systemem kasowym i automatyką stacji paliw.