10.04.2017

PKN ORLEN wspiera karting

PKN ORLEN został strategicznym sponsorem dwóch największych serii rozgrywek kartingowych w Polsce - Rotax Max Challenge i Rok Cup. W ramach nawiązanej współpracy, karting zyskuje nieocenione wsparcie merytoryczne Koncernu, od lat zaangażowanego w rozwój rodzimego motosportu.

To milowy krok w rozwoju polskiego kartingu i doskonała okazja na promocję tej widowiskowej dyscypliny w Polsce. Swoim zaangażowaniem PKN ORLEN chce realnie wpłynąć na podniesienie poziomu sportowego rozgrywek  i stworzenie profesjonalnych struktur szkolenia  utalentowanych zawodników.

- Obecność Koncernu w obu seriach kartingowych to element długofalowej strategii sponsoringowej ukierunkowanej na rozwój polskiego motosportu. Dotychczasowe sukcesy zawodników na arenie międzynarodowej utwierdziły nas w przekonaniu, że  inwestycja  w  „wyścigowe przedszkole” to realne wsparcie młodych i utalentowanych kierowców, którzy na kolejnych szczeblach swojej kariery sięgają po największe sukcesy - powiedział Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.  

Umowy pomiędzy PKN ORLEN, a największymi promotorami serii kartingowych w Polsce zostały zawarta na rok i obejmują wszystkie wyścigi serii Rotax Max Challenge i Rok Cup. Dodatkowo najlepsi kartingowcy w kraju obu serii zostaną objęci autorskim programem rozwoju merytorycznego PKN ORLEN. W ramach funkcjonującej w nowej odsłonie   Akademii ORLEN Team, zawodnicy uzyskają dostęp do specjalistycznych szkoleń, wezmą udział w profesjonalnych testach i obozach przygotowawczych prowadzonych przez czołowych polskich trenerów i instruktorów.

W sezonie 2017 rozegranych zostanie 13 weekendów wyścigowych.