23.05.2017

Otwarcie PKN ORLEN na nowy model mobilności w miastach

PKN ORLEN, dążąc do sukcesywnego rozwoju i podnoszenia poziomu oferty dla klientów na stacjach paliw, zaangażował się w świadczenie usługi carsharingu.  PKN ORLEN, od tej pory będzie pełnił funkcję strategicznego partnera paliwowego Traficar. W ramach współpracy, na wybranych stacjach pod marką ORLEN w miastach, w  których dostępna jest usługa, będzie można pozostawić i wypożyczyć samochód.

PKN ORLEN poza zapewnieniem dostaw paliwa dla samochodów oraz świadczeniem dodatkowych usług, np. myjni, został partnerem strategicznym marki Traficar. Współpraca obu firm ma szerszy wymiar. Obie posiadają polski rodowód, a ich działania wspierają innowacyjność i promują nowoczesne technologie.

- Współpraca ta wpisuje się w naszą strategię i plany rozwoju  segmentu detalicznego ORLEN. Stale analizujemy trendy rynkowe i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klienta. Carsharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności w oparciu o polskie spółki i polski kapitał - powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Sprzedaży, PKN ORLEN.

- Współpraca z PKN ORLEN to dla naszej firmy możliwość rozwoju i zwiększenia dostępności usługi. Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN ORLEN, tak jak Traficar dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę - tłumaczy Piotr Groński, Prezes firmy Traficar.

Usługa wypożyczania samochodu na stacjach paliw ORLEN będzie dostępna od 1 czerwca 2017 r. w Warszawie i Krakowie. Poza wyznaczeniem dedykowanych miejsc parkingowych na obiektach Koncernu, planowany jest również szereg wzajemnych działań sprzedażowych, promocyjnych i społecznych.
 
PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jedyną spółką notowaną w prestiżowym rankingu największych firm świata Fortune 500. Sprzedaż detaliczna prowadzona jest z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci blisko 2700 nowoczesnych i stacji paliw. Obok odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów i nieustającego rozwoju oferty na stacjach paliw, Koncern dąży do zwiększenia samowystarczalności energetycznej obiektów w sieci detalicznej. Stąd projekty wyposażenia stacji PKN ORLEN w panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe.

Traficar Sp. z o.o. to spółka świadcząca innowacyjną usługę wynajmu samochodów na minuty bez zbędnych formalności i wyznaczonych miejsc na oddanie auta, wpisująca się w ideę carsharingu. Nowoczesna i intuicyjna aplikacja w smartfonie pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie, a za jej wdrożenie odpowiadała firma Express, lider rynku wynajmu w Polsce.