11.09.2017

PKN ORLEN rozszerza współpracę z Traficar

Po dobrym przyjęciu przez rynek projektu carsharingu, w ramach którego PKN ORLEN pełni funkcję strategicznego partnera paliwowego firmy Traficar wypożyczającej samochody na minuty w Krakowie i Warszawie, obie marki rozszerzają współpracę. Od 4 września klienci krakowskiego sklepu sieci IKEA mogą wypożyczać samochody dostawcze Renault Kangoo na minuty bezpośrednio sprzed sklepu. Podobnie jak w przypadku floty samochodów osobowych dostawcą paliwa jest PKN ORLEN.

Usługa stanowi kolejny krok Traficara w rozwoju coraz popularniejszego w Polsce współdzielenia samochodu. Carsharing samochodów dostawczych jest jednak ofertą innowacyjną, do tej pory nie występującą na polskim rynku. Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, aby skorzystać z usługi wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów, stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu. 

- Popularność jaką cieszy się wynajem samochodów na minuty potwierdza, że nawiązując współpracę z Traficar podjęliśmy słuszną decyzję. Co więcej, podobnie jak inne usługi związane z ekonomią współdzielenia, tak i carsharing poszukuje nowych nisz i ścieżek rozwoju. Umożliwienie samodzielnego przewozu większych towarów może być ważnym krokiem zmieniającym oblicze tego segmentu transportu.  Dzięki współpracy z Traficar w PKN ORLEN wzrasta nie tylko sprzedaż paliw, ale rozwija się też sprzedaż pozapaliwowa dla użytkowników carsharingu, w ramach oferty gastronomicznej Stop Cafe i O!Shop – powiedział Krzysztof Łagowski, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej. 

- Samochody zostały wybrane specjalnie z myślą o produktach naszego partnera - IKEA Kraków. Będzie można nimi przewieźć nawet największy mebel dostępny w sklepie, co było kłopotem w przypadku samochodu osobowego. Po okresie wdrożenia chcemy, aby usługa była dostępna dla wszystkich sieci oferujących artykuły budowlane lub ogrodowe, które będą zainteresowane udostępnieniem przestrzeni dla samochodów dostawczych Traficar. Dzięki wprowadzeniu nowej usługi we współpracy z IKEA Kraków otwieramy nowy rozdział w historii carsharingu w Polsce - mówi Piotr Groński, prezes spółki Traficar

Opłaty za korzystanie z dostawczych Traficarów są takie same jak w przypadku osobowych, czyli 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Samochód jest zawsze zatankowany paliwem ze stacji PKN ORLEN. Jedyna różnica polega na tym, że po wyładowaniu mebli wypożyczony samochód należy odstawić na dedykowane miejsce przed sklepem IKEA Kraków. Przed IKEA Kraków pilotażowo stanęło 6 dostawczych Renault Kangoo, ale w miarę zapotrzebowania liczba samochodów może rosnąć.